لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۲

موشک شليک شده ازهواپيمای بی خلبان مخفيگاه ستيزه گران در شمال غربی پاکستان را نابودکرد


بنا به گزارشهای خبری از شمال غربی پاکستان موشکی که از يک هواپيمای بی خلبان شليک شده بود، ضمن نابود کردن يک مخفيگاه ستيزه گران، دست کم ۹ نفر را کشته است. سکنه وزيرستان شمالی ميگويند پس از مشاهده هواپيمای کوچکی که در ارتفاع بسيار کم پرواز ميکرد، صدای انفجاری شديد را شنيده اند. موشک به محوطه ای در يک روستای نزديک به شهرک ميران شاه در بيست کيلومتری مرز افغانستان اصابت کرد. ارتش آمريکا در افغانستان از هواپيماهای بی خلبان استفاده ميکند. يک سخنگوی وزارت دفاع آمريکا گفت نشانه ای ندارد که ارتش آمريکا موشک را شليک کرده باشد. دولت پاکستان نيز ميگويد در حمله موشکی درگير نبوده است.

در همين حال، ستيزه گران در دره سوات چهل و هشت نفر را مقابل نمايندگان وسائل ارتباط جمعی بردند و گفتند آنها سربازانی هستند که در جريان نبرد ديروز خود را تسليم کرده اند. ستيزه گران مسلح ، خبرنگاران را در مسير منتهی به محل ديدن اسيران اسکورت ميکردند. اسيران يونيفورم به تن نداشتند و تائيد هويت آنان ممکن نبود. اسيران بعدا آزاد شدند. مقامات پاکستانی قبلا تسليم سربازان و يا به اسارت گرفته شدن آنان را توسط ستيزه گران تکذيب کرده بودند. اين مقامات در عين حال مدعی شدند که هفتاد شورشی در جديد ترين نبردی که پس از حمله ستيزه گران به يک پاسگاه نظامی درگرفت کشته شده اند.

هزاران نفر از سکنه دره سوات از هفته گذشته که ارتش قريب دو هزار و پانصد سرباز را برای کنترل مجدد بر اين تفرجگاه توريستی در استان سرحدی در شمال غربی پاکستان مستقر ساخت از آن منطقه گريخته اند.

XS
SM
MD
LG