لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۵

سه تروريست در عراق کشته و ۱۲ تن ديگر دستگير شدند


ارتش آمريکا در عراق می گويد نيروهای ائتلاف امروز (چهارشنبه) در جريان عملياتی در کرکوک (شمال عراق) که بر عليه شبکه القاعده در عراق انجام گرفت سه تروريست را از پای درآوردند.

ارتش گفت نيروهای ائتلاف برای دستگيری يک رهبر عاليرتبه القاعده ساختمانی را محاصره کرده و از ساکنين آن خواستند از ساختمان بيرون آيند. در پی اين امر زدوخوردهايی بين سربازان با افراد داخل ساختمان درگرفت که در جريان آن سه تروريست کشته شدند.

ارتش از رهبر القاعده ای که در تعقيب است نامی نبرد، اما گفت وی مظنون به ايفای نقش مهمی در اجرای يک سلسله حملات تروريستی با بمب ماشينی است.

نيروهای ائتلاف در بغداد يک فرد تحت تعقيب و ۱۱ نفر ديگر را در عمليات جداگانه ای با هدف ايجاد ثبات در منطقه دستگير کرده اند. ديروز (سه شنبه) وزارت دفاع آمريکا اعلام کرد ارتش آمريکا در عراق فعاليت های شرکت های پيمانکار امنيتی خارجی را تحت نظارت خود در خواهد آورد.

سخنگوی وزارت دفاع، جف مورل، گفت وزير دفاع، روبرت گيتس، و وزير امورخارجه کاندوليزا رايس با اين قرار موافقت کرده اند. اين تصميم، برای نظر خواهی پيش از تصويب نهايی، به فرمانده کل نيروهای آمريکايی در عراق ارايه خواهد شد.

اين تغييرات بدنبال حادثه تيراندازی ۲۵ شهريور ماه انجام می گيرد که در آن ۱۷غير نظامی عراقی توسط محافظان شرکت امنيتی بلک واترکشته شدند. اين شرکت گفته است که مامورينش به حمله ای که به کاروان تحت محافظتشان شده بود در محدوده قانونی واکنش نشان دادند.

XS
SM
MD
LG