لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

دانشجويان دانشگاه علامه بر عليه احمدی نژاد تظاهرات کردند


خبرگزاری نيمه رسمی فارس گزارش داد نزديک ۵۰ دانشجو در يکی از دانشگاه های تهران بر عليه محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی ايران، تظاهرات کردند.

اين آژانس خبری، به نقل از عليرضا بليغ، مسئول بسيج دانشجويی دانشگاه علامه، گفت تظاهر کنندگان امروز، سه شنبه، يکی از درهای دانشگاه را شکسته و وارد آن شدند.

او گفت معترضان با دانشجويان بسيجی درگير شده و خواستار آزادی دانشجويان زندانی شدند که پيشتر به دليل درج مطالب ضد اسلامی در نشريات دانشجويی دستگير شده بودند.

از طرف مسئولان دانشگاه علامه توضيحی در مورد اين تظاهرات ارائه نشده است.

در همين حال، منابع نزديک به دانشجويان از حضور تعداد بيشتری در اين تظاهرات خبر می دهند. رشيد اسماعيلی، فعال دانشجويی دانشگاه علامه طباطبائی، در گفتگو با شبکه خبری فارسی صدای آمريکا گفت حدود ۶۰۰ نفر در اين تجمع حضور داشتند.

اين فعال دانشجويی افزود تعدادی از دانشجويان ساير دانشگاه های تهران نيز که قصد حضور در تجمع را داشتند پس از روبرو شدن با در بسته دانشگاه، در را شکسته و به جمع تظاهرکنندگان پيوستند.

به گفته ی رشيد اسماعيلی، اين تجمع در محوطه دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه در شرايطی برگزار شد که حضور پليس در آن چشمگير بود و ماموران از تجمع دانشجويان فيلمبرداری می کردند.

او با اشاره به درگيری های انجام شده ميان دانشجويان و نيروهای لباس شخصی، گفت حدود ۷ نفر از جمله مازيار سميعی و آرمان صداقتی در اين تجمع دستگير شده اند.

رشيد اسماعيلی افزود دانشجويان به صدور حکم زندان برای سه دانشجو و حکم های محروميت از تحصيل برای ديگر دانشجويان معترض هستند.

دانشجويان و شخصيت های آکادميک، احمدی نژاد را به دليل سرکوب دگرانديشی در دانشگاه های ايران مورد انتقاد قرار می دهند، اما او اين اتهام را رد می کند.

XS
SM
MD
LG