لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۴

نيروهای اسرائيل سه فلسطينی را در زدوخوردهای غزه از پای درآوردند


در جريان عملياتی عليه شبه نظاميانی که به اسرائيل موشک پرتاب می کنند، نيروهای اسرائيل سه فلسطينی را در نوار غزه از پای درآوردند.

سربازان اسرائيلی يک فرد مسلح وابسته به حماس را در بامداد امروز (دوشنبه) در جنوب نوار غزه کشتند. آنها همچنين، با پشتيبانی هواپيمای جنگنده، دو فلسطينی، از جمله يک شبه نظامی حماس، را در نزديکی شهر بيت حانون در شمال غزه از پای درآوردند. چندين فلسطينی ديگر نيز در اين زدوخوردها زخمی شدند.

ديروز اسرائيل کاهش تحويل سوخت به غزه را آغاز کرد، و در نظر دارد ظرف روزهای آينده تحويل برق را نيز قطع کند. مقامات اسرائيلی می گويند هدف از اين اقدامات وادار ساختن حاکمان حماس غزه به توقف حملات موشکی است.

مسئول روابط خارجی اتحاديه اروپا، بنيتا فررو-والدنر Benita Ferrero-Waldner ، امروز ضمن ديدارش از اورشليم گفت که وی می فهمد چرا اسرائيل در مورد حملات موشکی مضطرب است. وی اضافه کرد با اين حال واکنش به اين حملات نبايد «تنبيه دستجمعی» همه فلسطينيان در غزه باشد.

جان گينگ، مدير عمليات امدادی سازمان ملل در غزه، گفت تحريم های اسرائيل باعث دشمنی بيشتر فلسطينيها خواهد شد.

وزير زيرسازی اسرائيل، بنجامين بن اليزر، امروز (دوشنبه) هشدار داد که آلترناتيو قطع انرژی عمليآت وسيع نظامی در غزه خواهد بود که ممکن است کشتار غير نظاميان زيادی را در بر داشته باشد.

مقامات فلسطينی در غزه قطع سوخت از جانب اسرائيل را قويا محکوم ساخته اند، و گفته اند اين عمل بر کاربيمارستان ها، شبکه آبرسانی، و نظام فاضلاب تاثير خواهد گذارد.

ديوان عالی اسرائيل به دولت دستور داده است تا ظرف پنج روز توضيح دهد چرا نمی توانسته از وضع تحريم ها اجتناب کند.

XS
SM
MD
LG