لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۷

نماينده سازمان ملل مذاکرات آنگ سان سوچی با نماينده دولت برمه راگامی مقدماتی دانست


نماينده مخصوص سازمان ملل متحد مذاکرات آنگ سان سوچی رهبر محبوس طرفدار دمکراسی در برمه با يک مقام دولت آن کشور را تحسين آميز توصيف کرده است اما ميگويد اين مذاکرات فقط نخستين گام است.

ابراهيم گامباری نماينده مخصوص سازمان ملل متحد که امروز، جمعه، در توکيو صحبت ميکرد گفت اميدوار است ملاقات اين دو به از سرگيری گفتگو و تبادل نظر در باره مسائل مربوط به دمکراسی منجر شود. وی گفت برای رسيدن به نتايجی قابل لمس بايد اقداماتی بيشتر انجام گيرد.

آنگ سان سوچی، که دوازده سال را در حبس خانگی گذرانده است ديروز به مدت يک ساعت با آنگ کييی وزير کار برمه ملاقات و گفتگو کرد. خبرگزاری دولتی برمه تصاويری از اين ملاقات را، بدون وارد شدن به جزئيات مسائل مطرح شده در ملاقات، منتشر کرد.

جيمی کارتر رئيس جمهوری پيشين آمريکا و برنده جايزه صلح نوبل، ديروز در مصاحبه ای با روزنامه گاردين گفت وی حاضر است در مذاکره با دولت برمه که در پی سرکوبی اخير معترضين با فشارهای روز افزون بين المللی روبروست، نقش ميانجی را ايفا کند.

آقای گامباری گفت وی اميدوار است مجددا با آنگ سان سوچی و ژنرال تان شوی رهبر ارشد دولت نظامی برمه در اوايل ماه نوامبر ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG