لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۰

نيروهای آمريکائی در عراق عليه يک عامل آدم ربائی های پر سر وصدا وارد عمل شدند


ارتش آمريکا ميگويد نيروهايش ۴۹ ستيزه گر را در زدوخوردی در شهرک صدر بغداد کشته اند، و مقامات عراقی ميگويندغير نظاميان جزو کسانی هستند که کشته شدند.

اطلاعيه ارتش آمريکا ميگويد سربازان در جستجو و تعقيب يک شورشی درگير در آدم ربائی های پر سر و صدائی که هزينه آنها را جمهوری اسلامی ايران تامين ميکند بامداد امروز، يکشنبه، به اين پايگاه ستيزه گران شيعه رفته بودند.

اطلاعيه ميگويد سربازان در واکنش به حملاتی که با مسلسل و نارنجک انداز به آنها ميشد درخواست حمله هوائی کردند. اطلاعيه ميگويد ستيزه گران هنگامی که سربازان خارج ميشدند يک بمب جاده ای منفجر کردند.

شاهدان ميگويند دو کودک نيز در جريان زدوخورد کشته شدند.

ارتش آمريکا ميگويد در اين حمله مجرمين را کشته است و نشانه ای از تلفات غير نظاميان نديده است.

ستيزه گران در شهرک صدر به مقتدی صدر واعظ افراطی شيعه وفادارند که در ماه اوت وقفه ای شش ماهه را در حملات گروه خود موسوم به ارتش مهدی اعلام کرده است.

در شمال عراق مقامات کليسا از آزاد شدن دو کشيشی خبر ميدهند که يک هفته قبل در موصل ربوده شده بودند.

در کره جنوبی مقامات ميگويند دولت از کابينه و پارلمان خواستار مصوبه ای برای تمديد ماندن سربازان در عراق تا سال آينده خواهد شد. اين مصوبه در عين حال شمار سربازان کره جنوبی در عراق را از ۱۲۰۰ نفر به ۶۰۰ نفر کاهش ميدهد. کره جنوبی زمانی ۳۵۰۰ سرباز در عراق داشت و پس از آمريکا و بريتانيا سومين تامين کننده سرباز در نيروی ائتلاف بود. مخالفت های داخلی موجب شد که دولت شمار سربازان را به ميزانی قابل توجه کاهش دهد.

XS
SM
MD
LG