لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۴

جلوگيری از دسترسی تهران به تسليحات اتمی در دستور مذاکرات بوش و سارکوزی است   


نيکلا سارکوزی رئيس جمهوری فرانسه ماه آينده با پرزيدنت بوش ملاقات ميکند و اين در حالی است که دولت هايشان به بازسازی مناسبات نزديک ادامه ميدهند.

آقای سارکوزی روز ششم نوامبر برای گفتگو وارد کاخ سفيد ميشود، و روز بعد برای ادامه تبادل نظرها همراه با آقای بوش به خانه جورج واشنگتن نخستين رئيس جمهوری آمريکا در مانت ورنون ميرود.

کاخ سفيد ميگويد اوضاع افغانستان، جلوگيری از دست يابی جمهوری اسلامی ايران به تسليحات اتمی، پايان بخشيدن به کشتار در دارفور و پيشبرد دمکراسی در برمه جزو موضوع های مورد بحث است.

دو رهبر همچنين قرار است در باره روند صلح خاورميانه ، جلوگيری از مداخله خارجی در انتخابات رياست جمهوری لبنان و شکل بخشيدن به راه حلی مسالمت آميز برای کوسوو تبادل نظر کنند.

مناسبات ميان واشنگتن و پاريس از اوايل سال جاری که آقای سارکوزی در انتخابات رياست جمهوری فرانسه پيروز شد گرم شده است. ژاک شيراک رئيس جمهورقبل از او يکی از مخالفان سرسخت جنگ عراق بود.


" hspace=2 src="/persian/images/AFP_Bush_sarkozy_maine_11aug2007_eng_1952.jpg" width=210 align=right vspace=2 border=0>پرزيدنت بوش در سفر آقای سارکوزی به واشنگتن يک ضيافت شام رسمی نيز در کاخ سفيد به افتخار وی ترتيب ميدهد.

آقای سارکوزی قبلا ميهمان پرزيدنت بوش در خانه فاميلی او در مين بود است.

غيبت همسر آقای سارکوزی در آن ميهمانی کاملا آشکار بود.

دفتر رياست جمهوری فرانسه ديروز اعلام کرد که اين زوج طلاق گرفته اند.

XS
SM
MD
LG