لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۷

مقامات جمهوری اسلامی ايران نسبت به تلاش برای آزادی دانشجوی ژاپنی اطمينان خاطر دادند


مقامات جمهوری اسلامی ايران به معاون ارشد وزير امور خارجه ژاپن که از ايران بازديد به عمل می آورد گفته اند برای آزادی دانشجوی ژاپنی به گروگان گرفته شده به فعاليت هايشان ادامه می دهند.

معاون ارشد وزير امور خارجه ژاپن، ايتسونوری اونودرا، چهارشنبه وارد تهران شد، و در همان ساعات اول گفت نسبت به امن بودن جای دانشجوی ۲۳ ساله، ساتوشی ناکامورا، دلگرمی هايی دريافت کرده است.

اونودرا با وزير امورخارجه، منوچهر متکی، و ساير مقامات جمهوری اسلامی ايران ملاقات کرد.

سخنگوی وزارت کشور جمهوری اسلامی ايران، مجيد ملکان، به ژاپن گفت اگر ايرانيان برای رهايی دانشجوی ژاپنی اقدام کنند نتيجه بهتری عايد خواهد شد.

ناکامورا که برای بازديد از اماکن تاريخی در جنوب شرقی استان کرمان، نزديک مرز با افغانستان و پاکستان، به آن مناطق سفر کرده بود روز دوشنبه توسط آدم ربايان ربوده شد.

مقامات جمهوری اسلامی سردسته آدم ربايان را به عنوان اسماعيل شاه بخش مورد شناسايی قرار داده اند، و گفته می شود که وی در ازای رهايی ناکامورا خواستار آزادی فرزند زندانی خودش شده است.

همچنين گفته می شود اين باند آدم ربايان مسئول ربايش سه ماه پيش يک زوج بلژيکی نيز هست. يکی از اين دو که زن بود پس از چند روز رها شد، ولی نفر دوم تا اواسط سپتامبر در اسارت اين باند بسر می برد.

XS
SM
MD
LG