لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۶

خانم کلينتون ميگويد طرفدار مذاکرات بی قيد و شرط با تهران است


هيلاری کلينتون متقاضی کانديدائی رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات ميگويد اگر انتخاب شود با جمهوری اسلامی ايران بدون هيچ شرطی وارد مذاکره خواهد شد.

خانم کلينتون اين نظر را روز پنجشنبه در يک سخنرانی انتخاباتی در ايالت نيوهمشاير مطرح ساخت.

خانم کلينتون که در مبارزات مقدماتی حزب دمکرات برای کسب کانديدائی اين حزب در انتخابات رياست جمهوری آمريکا پيشتاز است گفت آمريکا حقيقتا عملکردجمهوری اسلامی ايران را درک نميکند و افزود که گفتگو با تهران می تواند مفيد باشد.

خانم کلينتون در ماه ژوئيه از براک اوباما، سناتور هم حزب و رقيب خود در مبارزات مقدماتی حزب دمکرات برای کانديدائی در انتخابات رياست جمهوری آمريکا که گفته بود اگر انتخاب شود حاضر است بی قيد و شرط با رهبران جمهوری اسلامی ايران ملاقات کند، انتقاد کرده بود.

خانم کلينتون در آن هنگام موضع سناتور اوباما را غير مسئولانه توصيف کرد و گفت برای اطمينان از عاقلانه بودن مذاکرات، خود ابتدا نمايندگانی را به ايران می فرستاد.

خانم کلينتون روز پنجشنبه همچنين از رای موافق ماه گذشته خود به قطعنامه ای که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران را تشکيلاتی تروريستی می نامد دفاع کرد. خانم کلينتون گفت اين قطعنامه يکی از راههای افزودن بر فشارهای ديپلماتيک بر تهران است.

XS
SM
MD
LG