لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۳

وزيردفاع آمريکا برای تبادل نظردرباره عراق، افغانستان و احتمالا ايران به لندن رفته است


رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا به لندن رفته است تا با همتای بريتانيائی خود در باره مسائلی که انتظار ميرود عراق، افغانستان و احتمالا ايران بخشی از آنها باشد تبادل نظر کند.

آقای گيتس امروز، پنجشنبه، پس از ملاقات با دس براون وزير دفاع بريتانيا راهی مسکو خواهد شد تا در مذاکراتی شرکت کند که انتظار ميرود برنامه های دفاع موشکی آمريکا در کانون آن باشد.

آقای گيتس روز چهارشنبه در واشنگتن گفت ارتش آمريکا به ترميم نياز دارد تا برای جنگ هائی غير اتمی نظير عراق و افغانستان آماده باشد.

آقای گيتس گفت ارتش بايد عملياتی غير رزمی نظير تعليم ارتش های خارجی، احيای خدمات عمومی و بازسازی تاسيسات زيربنائی را در برنامه کار خود بگذارد.

آقای گيتس گفت موفقيت ارتش در آينده کمتر به نظرات و تصميم های فردی و بيشتر به واکنش و عملکرد دوستان و دشمنان بستگی خواهد داشت.

در همين حال به گزارش روزنامه نيويورک تايمز واحد تفنگداران دريائی آمريکا ميکوشد نيروهای خود را از عراق به افغانستان ببرد.

نيويورک تايمز ميگويد چنين اقدامی موجب خواهد شد که نيروی زمينی واحد اصلی در عراق باشد، و به تفنگداران دريائی نقشی عمده و جديد در چارچوب فرماندهی ناتو داده شود.

XS
SM
MD
LG