لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۶

گفتگو با يک فعال دانشجويی در مورد واکنش دانشجويان به حضور احمدی نژاد در دانشگاه تهران


دوشنبه گذشته بيش از يکصد تن از دانشجويان دانشگاه تهران در صحن دانشگاه تجمع کرده و با دادن شعار و بدست گرفتن پلاکارد محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی ايران، را به عنوان يک ديکتاتور محکوم نمودند. لحظاتی پيش از آنکه آقای احمدی نژاد سخنرانی اش را در دانشگاه تهران آغاز کند، دانشجويان دانشگاه بر عليه وی دست به اعتراض زدند.

اعتراض کنندگان همچنين از مقامات دولتی خواستار آزادی دانشجويانی شدند که بخاطر ابراز عقيده در زندان بسر می برند. به گزارش خبرنامه اميرکبير، شعارهايی که دانشجويان سر می دادند عبارت بود از: «توپ تانک بسيجي، ديگر اثر ندارد»، «حکومت حيا کن دانشگاه رو رها کن»، «دانشجوی زندانی آزاد بايد گردد»، «شکنجه دانشجو، محکوم است محکوم است»، «حکومت زور نمی خوايم، پليس مزدور نمی خواهيم»، «دانشجو می ميرد ذلت نمی پذيرد»، «محمود احمدی نژاد، عامل تبعيض و فساد».

محمد صادقي، فعال سياسی و دانشجويی در تهران، در پاسخ به پرسش خبرنگار بخش فارسی صدای امريکا به بررسی اعتراضات دانشجويی و مطالبات آنها پرداخته است.

اين فعال دانشجويی می گويد که نيروهای منتسب به حاکميت مانع حضور نمايندگان واقعی دانشجويان در مراسم سخنرانی شدند و به همين دليل دانشجويان نيز دست به تجمع و برپايی تريبون آزاد در محوطه دانشگاه زدند.

به گفته محمد صادقی، با وقوع درگيری هايی از طرف دانشجويان منتسب به حاکميت و نيروهای پليس با دانشجويان معترض در دانشگاه، تعدادی از دانشجويان زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG