لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۸

لندن، نيويورک و چند شهربزرگ آسيائی صحنه تظاهرات عليه سرکوبگری در برمه بود


برنامه تظاهرات جهانی عليه سرکوبی فعالان طرفدار دمکراسی در برمه امروز، شنبه، در چندين شهر آسيائی ، اروپائی و آمريکای شمالی به اجرا گذاشته شد.

در لندن، در پی ملاقات هياتی با گوردون براون نخست وزير بريتانيا، دست کم هزار و پانصد معترض تا ميدان ترافالگار راهپيمائی کردند.

در نيويورک ، تظاهرکنندگان در مقابل مقرّ سازمان ملل متحد، از چين خواستند برای کمک به متوقف ساختن سرکوب در برمه اقدامات بيشتری انجام دهد.

پيش از آن، تظاهرکنندگان در دسته های چند صد تفری در چندين شهر آسيائی از جمله در سيدنی، ملبورن، کوالالامپور و بانکوک جمع شده بودند.

. Amnesty International، گروه مدافع حقوق بشر موسوم به عفو بين الملل روز جمعه در اطلاعيه ای توسل به خشونت را عليه معترضين مسالمت جو تقبيح و محکوم کرد، و از شورای امنيت سازمان ملل متحد خواستار وضع تحريم های تنبيهی جامع، و تحريم اجباری تسليحاتی عليه دولت نظامی برمه شد.

Amnesty International در اطلاعيه ای ميگويد تظاهرات امروز برای پايان بخشيدن به حمله عليه معترضين در برمه، و آزادی فوری کسانی است که برای شرکت در اجتماعات مسالمت آميز توقيف شده اند. Amnesty International همچنين خواستار آزادی زندانيان سياسی شده است.

XS
SM
MD
LG