لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۳

ارتش آمريکا: دو رهبر ارشد شورشيان عراق بازداشت شدند


ارتش آمريکا در عراق می گويد نيروهای ائتلاف دو تن از رهبران شورشی را که مسئول بمب گذاری های کنار جاده در استان ديالی در شمال خاوری عراق هستند بازداشت کردند.

ارتش آمريکا در بيانيه روز سه شنبه خود اعلام کرد اين دو نفر روز شنبه در جريان حمله ای بازداشت شدند. يکی از آن ها يک تروريست ارشد است که رهبری حملات جاری عليه غيرنظاميان اهل تسنن، نيروهای عراق ونيروهای ائتلاف را برعهده داشت. دومی يک تامين کننده عمده ابزار انفجاری بوده است.

در تحولی ديگر، گوردون براون نخست وزيربريتانيا اظهار داشت معتقداست که نيروهای عراق می توانند ظرف دوماه آينده مسئوليت های امنيتی را در استان بصره در جنوب عراق برعهده بگيرند.

آقای گوردون در جريان ديدار روز سه شنبه خود از بغداد اظهار داشت يک هزارتن از نيروهای بريتانيا احتمالا تا پايان سال جاری خواهند توانست عراق را ترک گويند وحدود ٤٥٠٠ سرباز بريتانی در عراق باقی خواهند ماند.

آقای گوردون اين نظرات را در پايان ديدار خود با نوری المالکی نخست وزير عراق ابراز داشت. آقای المالکی نيز به نوبه خود اظهار داشت که نيروهای عراق آماده هستند تا مسئوليت های امنيتی خود را در بصره عهده دار شوند.

XS
SM
MD
LG