لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۳

کانارآنشنه: روسیه پیام هشدار حمله را به ایران برده است


محمد رضا شاهيد خبرنگار بخش فارسی صدای آمريکا در پاريس گزارش ميدهد:

روزنامه هفتگی کانارآنشنه در فرانسه شهرت به گفتن وچاپ اسناد و مدارکی را دارد که معمولا در دیگر نشریات فرانسوی به ندرت مشابه آن را میتوان یافت.

.برگردان مطلبی را که ازاین نشریه در اینجا ملاحظه میکنید درواقع روزچهارشنبه و پیش از آخرین تصمیم گیری مشهور به دول سه بعلاوه سه منتشر شده است ، ضمن اینکه روزهای پنج شنبه مقام سخنگوی کاخ الیزه و روز جمعه سخنگوی وزارت خارجه فرانسه خود را از محتوای این مطلب بی اطلاع نشان دادند.

درعنوان مطلب میخوانیم پرزیدنت پوتین که بزودی سفری به ایران خواهد داشت هیئتی رابه این کشور فرستاده تا مقامات ایرانی را از حمله ای که ادعا شده بعد از پایان ماه رمضان و در اوائل سال دوهزار و هشت صورت خواهد گرفت آگاه کنند . هنوز روسیه محتوای این خبر را تکذیب نکرده است ،اما در این مطلب خواهیم دید که روزنامه مدعی است سرویس های اطلاعاتی فرانسه از هشداری که کرملین به تهران فرستاده آگاه است .

در پیام ارسالی به نقل از سرویس های اطلاعا تی روسی اف،اس،ب که نشریه به آن تکیه دارد ، حمله توسط نیروی هوائی اسرائیل با پشتیبانی هواپیما های امریکائی مجهزبه رادار انجام خواهد گرفت. پاریس از ارسال پاره ای تجهیزات نظامی روسی به ایران مطلع است از جمله موشک های ضد تانک ام هشتاد، ویا تعدادی هلیکوپترو قایق های کوچک ..........................

روزنامه مدعی است که سرویس های اطلاعاتی فرانسه از تمرینات مشترک اسرائیل و امریکا درجوار اهداف با خبر بوده و حتی ضربات شش سپتامبر در داخل سوریه را نوعی تمرینات نظامی معنا میکنند.

ازطرف دیگردرادامه مطلب آمده پایگاهای اتمی در ایران زیر نگاه ماهواره های تجسسی قرار دارند. هشت ماهواره که قیمت هرکدام یک میلیارد دلار اعلام شده است ،بطور دائم یعنی روزی هشت بار از آسمان ایران عبور میکنند . روزنامه مینویسد قدرت دقت این ماهواره ها از این فاصله پنجاه سانتیمتر است . هر ماهواره پانزده تن وزن دارد ولی ایرانی ها تاسیسات خود را گاه تا ده ها متر زیرزمین قرار داده اند . واشنگتن موشک های مخصوصی را در این مورد در اختیار اسرائیل گذاشته است.

بسیاری در مخالفت با حمله میگویند که عاقبت این عمل آتش افروزی در سراسر خاورمیانه است واز سوی دیگر گفته شده آقای البرادعی مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی از امریکا خواسته تا مدارکی راکه میگویند در اختیار او نیز بگذارند وعاقبت مطلب با این نتیجه گیری پایان گرفته که آنها ترجیح میدهند پیش ازهراحتمال وخطری دست به اقدام بزنند و آیا این انتخاب نادرست باعث تغیر مسیر تاریخ نیست؟

XS
SM
MD
LG