لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۰

احمدی نژاد در سخنرانی سازمان ملل تلويحاً آمريکا را به نقض حقوق بشر متهم کرد


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران با استفاده از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دست به حمله گسترده ای عليه آمريکا زد و واشنگتن را به نقض حقوق بشرمتهم ساخت.

آقای احمدی نژاد در سخنرانی روز سه شنبه خود بدون آن که از آمريکا نام ببرد اظهار داشت حقوق بشر به گونه گسترده ای از سوی برخی از قدرت های معين، به ويژه قدرت هائی که وانمود می کنند که حاميان منحصر به فرد حقوق بشر هستند، نقض می شود.

پيشتر، پرزيدنت بوش رئيس جمهوری آمريکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ايران، سوريه، بلاروس و کره شمالی را به عنوان رژيم های بی رحمی توصيف کرده بود که حقوق اساسی مردم خود را که اعلاميه جهانی حقوق بشرمصون داشته است، دريغ می کنند.

پرزيدنت بوش در سخنان ديگری رفتار رابرت موگابه رئيس جمهوری زيمبابوه را تهاجمی به مردم اين کشور توصيف کرد. پرزيدنت بوش همچنين اظهار داشت در سودان، غيرنظاميان بی گناه از طريق سرکوب در رنج و محنت به سرمی برند.

رئيس جمهوری آمريکا در سخنان خود تحريم های اقتصادی جديدی را عليه برمه اعلام کرد و افزود آمريکا ممنوعيت صدور رواديد برای مقامات برمه را گسترش خواهد داد. سخنان پرزيدنت بوش چند ساعت پيش از اقدام دولت برمه در مورد برقراری مقررات منع رفت و آمد برای پايان دادن به تظاهرات هواداران دمکراسی ايراد گرديد.

XS
SM
MD
LG