لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۲

صد و شصت و پنج شورشی طالبان در نبردهای جنوب افغانستان کشته شدند


نيروهای ائتلاف تحت رهبری آمريکا و سربازان افغان بيش از صد و شصت و پنج شورشی طالبان را در جريان دو نبرد عمده در جنوب افغانستان کشتند.

يک سرباز آمريکائی نيز در نبرد کشته شد.

مقامات ميگويند زدوخوردهای جاری بامداد سه شنبه و هنگامی شروع شد که دهها شورشی طالبان به نيروهای افغان و ائتلاف در ناحيه موسی قلعه در ولايت ناآرام هلمند شليک کردند. هواپيماها و توپخانه ائتلاف با شليک به مواضع طالبان بيش از صد شورشی را در آن عمليات کشتند.

نيروهای بين المللی اخيرا برای استقرار امنيت و ثبات در جنوب خشونت زده افغانستان، عملياتی جديد را در ولايت هلمند شروع کرده اند.

روز سه شنبه در جريان نبردی جداگانه ، بيش از شصت و پنج شورشی طالبان در ولايت مرکزی - جنوبی اروزگان کشته شدند. هواپيماها و توپخانه ناتو در اين نبرد از نيروهای زمينی افغان و ناتو حمايت کردند.

خبر ديگر حاکی از آن است که بيش از چهارصد روستائی طالبان امروز برای چند ساعت در جريان اعتراض به کشته شدن دو غير نظامی در عمليات تعقيب و جستجوی روز سه شنبه نيروهای بين المللی در ناحيه ZHARI برای چهار ساعت يک جاده اصلی را بسته بودند. سخنگويان ناتو و ائتلاف تحت فرماندهی آمريکا ميگويند در باره واقعه اظهار بی اطلاعی کرده اند.

XS
SM
MD
LG