لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۳

کانادا و هلند: دیگراعضای ناتو برای کمک به نبرد با طالبان سربازبه جنوب افغانستان بفرستند


کانادا و هلند از دیگر اعضای اتحادیه ناتو خواسته اند برای کمک به نبرد با ستیزه گران طالبان، سربازانی به جنوب افغانستان بفرستند.

پیتر مک کی، وزیر دفاع کانادا، و ایمرت ون میدلکوپ همتای هلندی او می گویند در جلسه ای که قرار است ماه آینده در هلند تشکیل شود، آنها دیگراعضای ناتو را تشویق خواهند کرد در جنوب افغانستان فعالتر شوند.

کانادا و هلند سربازانی را برای کمک به ماموریت های ناتو در جنوب افغانستان، که شورشیان طالبان در آنجا نیرومند هستند، فرستاده اند.

آلمان حدود سه هزار سرباز و چندین هواپیمای شناسائی در افغانستان دارد که با نیروهای ناتو در شمال کشور، که نسبتا با ثبات تر است، کار می کنند.

کابینه آلمان روز چهارشنبه موافقت کرد ماموریت نیروهای خود را برای یک سال دیگر تا اکتبر ۲۰۰۸ تمدید کند. آلمان در برابر فشار برای تغییر محل ماموریت سربازان به جنوب افغانستان که خطرناکتر است ، مقاومت کرده است.

وزیران دفاع کانادا و هلند گفتند آنها تصمیمات خود را در این مورد که آیا مدت ماموریت نیروهای دو کشور در افغانستان تمدید شود یانه، هماهنگ خواهند ساخت.

ماموریت نظامی هلند در ولایت اوروزگان تا اوت ۲۰۰۸ طول می کشد، در حالی که سربازان کانادائی تا فوریه ۲۰۰۹ در ولایت قندهار مستقر خواهند بود.

دولت های کانادا، هلند و آلمان، بدلیل تلفاتی که به سربازان آنها وارد آمده است، با فشار داخلی برای خروج از افغانستان روبرو هستند.

XS
SM
MD
LG