لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۷

وکیل دولت پاکستان: مشرف در صورت انتخاب مجدد از فرماندهی ارتش کناره گیری خواهد کرد


یک وکیل دولت پاکستان می گوید پرویز مشرف در صورتی که بار دیگر بریاست جمهوری برگزیده شود، از مقام خود بعنوان فرمانده نیروهای مسلح کناره گیری خواهد کرد.

شریف الدین پیرزاده، روز سه شنبه در جلسه دیوانعالی گفت ژنرال مشرف پیش از آن که برای دومین بار سوگند یاد کند، از پست نظامی خود کنار خواهد رفت.

دادگاه به دادخواست های گروه های مخالف رسیدگی می کند، آنها قانونی بودن طرح مشرف را برای احراز دوباره مقام ریاست جمهوری، در حالی که هنوز فرمانده ارتش است، به چالش گرفته اند.

ژنرال مشرف، که در یک کودتای نظامی در سال ۱۹۹۹ بقدرت رسید، برای بازگرداندن پاکستان به یک حکومت دمکراتیک زیر فشار قرار دارد. دوره فعلی ریاست جمهوری او روز ۱۵ نوامبر منقضی می شود.

مشرف گفته است پیش از برگزاری انتخابات عمومی ، که انتظار می رود در اواخر سال جاری یا اوائل سال آینده برگزار شود، از پارلمان فعلی خواهد خواست او را برای یک دوره دیگر انتحاب کند.

روز دوشنبه، کمیسیون انتخابات پاکستان تغییر در مقررات را که ممکن است به مشرف در کوشش برای انتخاب دوباره کمک کند، اعلام کرد.

کمیسیون انتخابات گفت یک ماده اصلی قانون اساسی که بر مبنای آن کارمندان دولت از انتخاب شدن به یک مقام، جز این که دو سال از بازنشستگی آنها گذشته باشد، منع می شوند را اصلاح می کند.

XS
SM
MD
LG