لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۶

احمدی نژاد: اظهارات وزير خارجه فرانسه درمورد جنگ با ايران جدی نيست


رئيس جمهوری اسلامی ايران، محمود احمدی نژاد، هشدار وزير امورخارجه فرانسه مبنی بر جنگ با ايران بر سر برنامه اتمی جمهوری اسلامی را «برای مصرف رسانه ها» توصيف کرد و گفت اين اظهارات را نبايد زياد جدی گرفت.

آقای احمدی نژاد امروز (سه شنبه) در تهران به خبرنگاران گفت که سخنانی که به روزنامه نگاران گفته می شود با مواضع واقعی تفاوت می کند، و ايران چنين تهديداتی را جدی تلقی نمی کند.

روسيه امروز از اينکه عمليات نظامی عليه ايران بطور جدی در دست بررسی است اظهار نگرانی است.

در همين حال چين اعلام نمود که با ايراد تهديد به جنگ با ايران بر سر موضوع برنامه اتمی مخالف است. سخنگوی وزارت خارجه چين، جيانگ يو، در اين زمينه گفت برای حل اختلافات بين المللی بايد از ديپلماسی استفاده شود.

وزير امور خارجه فرانسه، برنارد کوشنر، روز يکشنبه گفته بود که اگر مذاکرات اتمی با جمهوری اسلامی به بن بست برسد، دنيا بايد برای احتمال جنگ با ايران آمادگی پيدا کند.

ديروز، رئيس سازمان بين المللی انرژی اتمی، محمد البرادعی، صحبت کردن از احتمال جنگ با ايران را «گزافه گويی» ناميد، و گفت به اعتقاد وی جامعه بين المللی به نقطه ای نرسيده است که موضوع حمله به ايران مطرح باشد.

ايالات متحده آمريکا و کشورهای غربی جمهوری اسلامی را متهم کرده اند که در لوای برنامه صلح آميز هسته ای به دنبال توليد بمب اتم است. تهران در عين رد کردن اين اتهام گفته است که دست از برنامه هسته ايش برنخواهد داشت.

ايالات متحده آمريکا و متحدانش از شورای امنيت سازمان ملل خواسته اند، تا بخاطر خودداری جمهوری اسلامی از توقف فعاليت های حساس هسته ای، مرحله سوم تحريم های اقتصادی عليه جمهوری اسلامی را بمرحله اجرا بگذارد.

XS
SM
MD
LG