لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۹

جمهوری اسلامی از هشدار وزير خارجه فرانسه نسبت به جنگ انتقاد کرد


پس از آن که وزير امور خارجه فرانسه نسبت به احتمال جنگ با ايران بر سر برنامه اتمی تهران هشدار داد، جمهوری اسلامی ايران فرانسه را به دنباله روی از ايالات متحده متهم ساخت.

رسانه رسمی ايران (ايرنا) روز دوشنبه پس از آماده‌باش وزير خارجه فرانسه به جهان برای جنگ با تهران، پاريس را هدف حمله‌ای تند و شديد قرار داد و نيكلا ساركوزی، رئيس جمهوری فرانسه را به نزديكی بيش از پيش روابط با آمريكا متهم کرد و گفت فرانسه «در پوست آمريكا درآمده است.»

اين نظرات پس از آن مطرح شد كه برنار كوشنر، وزير خارجه فرانسه، در مصاحبه ديروز (يکشنبه) خود گفت كه جهان بايد مذاکره با ايران را «تا آخر راه» ادامه دهد، اما در عين حال گوشزد نمود که بايد برای احتمال جنگ نيز آمادگی داشت.

جاه طلبی های جمهوری اسلامی ايران موضوع کليدی بحث های اين هفته اعضای آژانس بين المللی انرژی اتمی وابسته به سازمان ملل متحد در وين خواهد بود.

نشست آژانس در حالی اين هفته تشکيل می يابد که ايالات متحده آمريکا و متحدانش از شورای امنيت سازمان ملل خواسته اند تا سومين مجموعه تحريم ها عليه ايران را بخاطر عدم توقف در غنی سازی اورانيوم اعمال کند.

رضا آقازاده، معاون رئيس جمهوری و رئيس سازمان انرژی اتمی ايران، قرار است که در نشست آژانس در مقابل نمايندگان اتمی رده بالای ايالات متحده، روسيه و ساير کشورها سخنرانی کند.

برخی از کشورهای غربی جمهوری اسلامی را متهم کرده اند که در لوای برنامه صلح آميز هسته ای به دنبال توليد بمب اتم است. تهران در عين رد کردن اين اتهام گفته است که دست از برنامه هسته ايش برنخواهد داشت.

XS
SM
MD
LG