لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۱

بوش ميگويد ماموريت سربازان آمريکائی در عراق از رهبری به مشارکت مبدل ميشود


پرزيدنت بوش امروز از پيام هفتگی راديوئی خود برای تاکيد در مورد استراتژی آمريکا در عراق استفاده کرد و قول داد که تعدادی از سربازان متسقر در عراق تا پايان سال فراخوانده شوند.

پرزيدنت بوش گفت وی توصيه های ژنرال ديويد پترائوس فرمانده ارشد آمريکا در عراق برای فراخواندن شش هزار سرباز از عراق را پذيرفته است.

پرزيدنت بوش همچنين يادآور شد که توصيه های ژنرال پترائوس در مورد شروع مرحله بعدی استراتژی آمريکا در عراق با تغيير ماموريت سربازان آمريکائی از رهبری عمليات به مشارکت با نيروهای عراقی همراه خواهد بود.

تام لنتوس، نماينده حزب دمکرات در کنگره آمريکا که پاسخ دمکرات ها را ارائه ميداد گفت استراتژی جنگی پرزيدنت بوش شکست خورده است. وی گفت اکثريتی از آمريکائيان خواستار خروج سربازان آمريکائی از عراق هستند.

رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا ديروز به خبرنگاران گفته بود ممکن است کاهش شمار سربازان آمريکائی در عراق تا پايان سال آينده به سطح صد هزار نفر امکان پذير شود. آقای گيتس گفت به اعتقاد او وضعيت در محل تا آن حد بهبود خواهد يافت که کاهشی بيشتر را امکان پذير کند، اما افزود که وی صرفا اميد خود را مطرح ميکند ، نه يک برنامه مشخص دولت بوش را.

XS
SM
MD
LG