لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۸

پاکستان: افراد مسلح ناشناس در کراچی شش تن را کشته و چندین نفر را مجروح کردند


پلیس پاکستان می گوید مردان مسلح ناشناس روز پنجشنبه به سوی یک اتوبوس در شهر کراچی آتش گشودند، شش تن را کشتند و چندین نفر را مجروح کردند.

یک افسر ارشد پلیس گفت مهاجمان ، که سوار موتورسیکلت بودند، در نزدیکی محوطه دانشگاه اصلی کراچی به تیراندازی پرداختند. انگیزه آنها هنوز روشن نشده است.

پیشتر، ارتش پاکستان گفت در نبردی در یک منطقه قبیله ای در مرز افغانستان، بالغ بر ۳۰شورشی کشته شدند.

ژنرال وحید ارشد، سخنگوی ارتش، گفت نبرد شب هنگام در وزیرستان جنوبی و زمانی در گرفت که ستیزه گران به یک پاسگاه ارتش حمله کردند، هیلکوپترهای مسلح برای پشتیبانی از سربازان وارد عمل شدند. در زدو خورد ها حد اقل دو سرباز نیز از پای در آمدند.

روز چهارشنبه، سربازان پاکستانی با حمایت هلیکوپترهای جنگنده پنهانگاه های ستیزه گران در وزیرستان شمالی را زیر آتش گرفتند و حدود ۴۰ نفر از آنها را کشتند.

روز چهارشنبه همچنین مقامات پاکستانی گفتند ستیزه گران طرفدار طالبان به یک پاسگاه نیروهای شبه نظامی در نزدیکی شهر بِّنو در استان سرحدی شمال غربی حمله کردند و ۱۲ نفر از پرسنل امنیتی را ربودند.

در این میان، مقامات پاکستانی همچنان در تلاش هستند از راه مذاکره بیش از ۲۰۰ سرباز دیگر را که ستیزه گران ماه پیش در منطقه ربودند آزاد کنند.

از زمانی که امریکا در حمله ای در سال ۲۰۰۱ دولت طالبان در افغانستان را برکنار کرد، ستیزه گران طالبان و القاعده در مناطق قبیله ای دور افتاده پاکستان پناه گرفته اند.

XS
SM
MD
LG