لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۷

نگروپونته گزارشهای حاکی از تسليح طالبان از طريق ايران را موثق توصيف کرد


يک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمريکا در سفر به پاکستان از تلاش های آن کشور در مبارزه با ستيزه گران اسلامی تحسين کرده است.

جان نگرو پونته قائم مقام وزارت امورخارجه آمريکا يادآور شد که بيش از هزار سرباز پاکستانی در نبرد با ستيزه گران کشته شده اند. آقای نگروپونته همچنين گفت ارتش پاکستان نيروی بزرگی را به نواحی ناآرام در نوار مرزی با افغانستان فرستاده است. آقای نگروپونته امروز در پايان دومين دور گفتگوهای استراتژيک با مقامات پاکستانی صحبت ميکرد.

آقای نگروپونته به پاکستان رفته است تا در باره مقابله با تروريسم، تکنولوژی و مسائل ديگر با مقامات پاکستانی گفتگو کند. آقاینگروپونته قرار است با پرويز مشرف رئيس جمهوری، شوکت عزيز نخست وزير و نمايندگان جامعه مدنی پاکستان ملاقات کند.

وسائل ارتباط جمعی پاکستان ميگويند مقامات دو کشور همچنين در نظر دارند در باره يک برنامه عمرانی برای مناطق ايل نشين هم مرز با افغانستان گفتگو کنند.

آقای نگروپونته ديروز در کابل پايتخت افغانستان گفت معلوم نيست اوسامه بن لادن رهبر القاعده کجا زندگی ميکند، اما مقامات آمريکائی معتقدند وی در جائی در نوار مرزی پاکستان و افغانستان است.

آقای نگرو پونته همچنين نگرانی آمريکا از گزارشهائی را تکرار کرد که حاکی از آن است تسليحات و تجهيزات نظامی شورشيان طالبان از طريق ايران فراهم ميشود.

آقای نگرو پونته گفت آمريکا اين گزارش ها را موثق ميداند.

آقای نگروپونته پيشتر رئيس اطلاعات ملی آمريکا بود که بر تمامی تشکيلات اطلاعاتی اين کشور نظارت دارد.

XS
SM
MD
LG