لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۰

نخست وزير ژاپن استعفا ی خود را اعلام کرد


شينزو آبه نخست وزير ژاپن گفت استعفا خواهد داد زيرا کشور نياز به رهبر جديدی دارد که مردم بتوانند از او حمايت و به وی اعتماد کنند.

آقای آبه اين خبر را امروز، چهارشنبه، در يک کنفرانس مطبوعاتی در توکيو پس از ماهها کوشش برای بازگرداندن اعتماد عمومی به دولت خود، اعلام کرد.

وی گفت ژاپن به رهبر تازه ای برای مبارزه با تروريسم نيازمند است. دولت شينزو آبه از سپتامبر گذشته که بر سر کار آمد به دليل يک سلسله رسوائی های فساد مالی، در تلاطم بوده است. دولت وی اول بار بخاطر اشتباهات اداری در ارتباط با چندين هزار مدرک مربوط به بيمه بازنشستگی مورد حمله عمومی قرار گرفت.

چهار عضو کابينه آقای آبه که با اتهامات بودجه های غير عادی سياسی مواجه شده بودند، استعفا کرده، و يک وزير ديگر او نيز خود کشی کرد.

نخست وزير ژاپن ترکيب کابينه خود را در ماه گذشته پس از آنکه ائتلاف در قدرت وی در انتخابات مجلس اعلای ژاپن از اپوزيسيون شکست خورد، عوض کرد.

هفته پيش آقای آبه گفته بود که اگر پارلمان ژاپن حمايت نيروی دريائی ژاپن از نيروهای آمريکا در افعانستان را تمديد نکند، استعفا خواهد کرد. پارلمان هنوز در ارتباط با اين موضوع، در حال گفت و شنود است.

XS
SM
MD
LG