لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

ژنرال پتريوس: کاهش شمار سربازان آمریکائی در عراق به سال آینده موکول شود


فرمانده ارشد نظامی و دیپلمات ارشد امریکا در عراق، برای دومین روز با قانون گذاران آمریکا روبرو شده اند، و در باره پیشرفت ها و ناکامی هائی که در عراق دیده اند توضیح می دهند.

ژنرال دیوید پتریوس روز دوشنبه در جلسه کمیته مجلس نمایندگان امریکا گفت افزایش شمار سربازان در عراق تاثیر خود را آشکار می سازد و او انتظار دارد کاهش شمار سربازان امریکائی را در سال آینده آغاز کند.

رایان کراکر سفیر امریکا، کندی پیشرفت در آشتی سیاسی در میان جناح های گوناگون قومی و فرقه ای عراق را یاد آور شد، با این حال گفت رها کردن این کوشش موجب ناراحتی های گسترده انسانی و احتمالا یک مناقشه منطقه ای خواهد شد.

ژوزف بایدن سناتور دمکرات گفت امریکائیان از جنگی که تنها مقصود باقیمانده آن جلوگیری از بدتر شدن وضع است، پشتیبانی نخواهند کرد. او گفت زمان آن است که افزایش شمار سربازان متوقف شود.

قانون گذاران روز دوشنبه بیش از پنج ساعت از آنها سئوال کردند. برخی از دمکرات ها گفتند تردید دارند که دو مقام ارزیابی بی طرفانه ای ارائه دهند.

روز دوشنبه ژنرال پتریوس همچنین ایران را متهم کرد که با حمایت از ستیزه گران شیعه در عراق، بدنبال آن است جنگی غیر مسقیم با حکومت عراق و نیروهای ائتلاف براه بیاندازد. ایران در گذشته چنین اتهاماتی را تکذیب کرده است.

XS
SM
MD
LG