لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۷

ژنرال ارتش و سفير آمريکا درباره پيشرفت در عراق به کنگره توضيح می دهند


فرمانده ارشد ارتش و ديپلمات ارشد آمريکا خود را برای حضور در برابر کنگره آمريکا بمنظور به بحث گذاشتن نتيجه هشت ماه افزايش نيرو در عراق آماده می کنند.

ژنرال ديويد پتروس و سفير آمريکا در عراق، رايان کروکر، درباره تاثير افزايش نيروها بدستور پرزيدنت بوش به جلسه مشترک دو کميته عمده مجلس نمايندگان گزارش می دهند.

بگفته منابع مختلف اين دو به کنگره خواهند گفت که ارسال سربازان بيشتر به عراق امنيت اين کشور را افزايش داده است. روزنامه نيويورک تايمز از قول يک افسر عاليرتبه می گويد ژنرال پتروس از کنگره خواهد خواست هرگونه تصميم مبنی بر کاهش تعداد سربازان به سطح قبل را بمدت ۶ ماه به تعويق اندازند.

انتظار می رود ژنرال پتروس و رايان کروکر بگويند که نسبت به آهنگ کُند دستيابی دولت عراق به مصالحه ملی احساس نااميدی می کنند. آقای بوش استدلال می کرد که افزايش نيروها مصالحه ملی را ممکن خواهد ساخت.

نماينده عضو حزب دمکرات آمريکا، آيک اسکلتون، در بيانيه افتتاحيه اين جلسه گفت که رهبران عراقی فرآيند آشتی ملی را شروع نکرده با شکست مواجه شده اند.

فريادهای يک تظاهرکننده جلسه امروز را به مدت کوتاهی با خلل مواجه ساخت. محافطين سالن بلافاصله اين تظاهرکننده را از اتاق به بيرن راهنمايی کردند.

شهادت ژنرال پتروس و رايان کروکر به جلسه مشترک کميته روابط خارجی سنا و کميته نيروهای مسلح مجلس نمايندگان فردا با ارايه گزارشی به پانل سنا دنبال خواهد شد. اين گزارشات در حالی ارايه می شوند که کنگره چگونگی و زمان خروج نيروهای آمريکايی را به بحث گذاشته است.

بنا بر يک نظر سنجی جديد، اکثريت آمريکائيان بر اين باورند که هرنوع گزارش موفقيت در عراق با غلو همراه خواهد بود. در اين نظر سنجی، که توسط واشنگتن پست و شبکه خبری ABC برگزار شد، ۵۳ درصد آمريکائيان احساس می کنند که در اظهارات امروز «سعی خواهد شد تا اوضاع عراق بهتر از آنچه که هست نمايش داده شود.» ۳۹ درصد از مردم بر اين اعتقادند که گزارش هايی که امروز ارايه می شود واقعيت اوضاع عراق را با صداقت منعکس خواهد ساخت.

آقای بوش در اواخر اين هفته پيرامون برنامه اش در مورد عراق به ملت توضيح خواهد داد.

XS
SM
MD
LG