لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۷

بن لادن بمناسبت سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر ويديوی جديدی منتشر می کند


بنا بر پيام اعلان شده در يک پايگاه اينترنتی اسلاميست، رهبر گروه تروريستی القاعده در سالگرد حملات يازدهم سپتامبر به آمريکا يک کليپ ويديويی را منتشر خواهد ساخت.

بگفته اين اعلان، بن لادن در اين کليپ وصيت نامه يکی از هواپيماربايان انتحاری را ارايه خواهد داد.

بازوی رسانه ای القاعده، السحاب، سالگردهای گذشته حملات ۱۱ سپتامبر را با انتشار ويديويی وصيتنامه های برخی از ۱۹ هواپيماربايی که ۳۰۰۰ نفر را در حملات خود به نيويورک و واشنگتن به قتل رسانيدند گرامی داشته است.

هفته پيش، بن لادن در اولين نوار ويديويی خود، پس از يک غيبت سه ساله، ظاهر شد. او به آمريکائيان گفت چنانچه خواهان پايان يافتن جنگ عراق هستند بايد دمکراسی را طرد کرده و اسلام بياورند.

پرزيدنت بوش گفت اين ويديو به يادآورنده واقعيت «خطرناک بودن دنيايی که در آن زندگی می کنيم» است، و نشان می دهد که به همکاری همه ملل دنيا عليه تروريسم نياز است.

بن لادن در نوار هفته گذشته القاعده بمدت سی دقيقه بدون وقفه صحبت می کرد. وی با عطف به خبرهای وقايع اخير در ايالات متحده آمريکا و ساير نقاط دنيا، تحليل گران را به اين صرافت انداخت که ضبط اين نوار در هفته های اخير انجام گرفته است.

عقيده بر اين است که بن لادن و معاون وی، ايمان الظواهری، در ناحيه ای در مرز افغانستان و پاکستان مخفی شده اند. آمريکا برای دستگيری هر کدام از اين دو جايزه ای به مبلغ ۲۵ ميليون دلار تعيين کرده است.

XS
SM
MD
LG