لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۳

القاعده قصد دارد نوار ویدیوئی جدیدی از اسامه بن لادن منتشرسازد


در اطلاعیه ای که در یک وب سایت اسلامی منتشر شده است گفته می شود شبکه تروریستی القاعده قصد دارد ویدیوی ضبط شده جدیدی از اوسامه بن لادن پیش یا پس از ششمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر در آمریکا منتشر کند.

این اطلاعیه ، که شامگاه پنجشنبه بنام "الصحاب" - شاخه تولیدات رسانه ای القاعده - انتشار یافت شامل عکسی از بن لادن بود که از اواخر ۲۰۰۴ در هیچ پیام ویدیوئی ظاهر نشده است. آخرین پیام صوتی که به او نسبت داده می شد، بیش از یکسال پیش شنیده شد.

یک سخنگوی دولت بوش گفت شش سال پس از حملات، دستگیری های اخیر در آلمان و دانمارک و نبردهائی که در عراق و افغانستان جریان دارد ، تهدید های افراط گرایان را یاد آوری می کنند. و به این دلیل است که ما باید به جنگ با آنها ، در هر جا که هستند، ادامه دهیم.

دو سازمان خصوصی نظارت ، گروه اطلاعاتی سایت و مرکز اینتل ، می گویند پخش اعلامیه ای در یک جایگاه اسلامی اینترنت حکایت از آن دارد که ویدیوی جدید القاعده به زودی منتشر خواهد شد.

آمریکا ۲۵ میلیون دلار برای پیدا کردن بن لادن جائزه تعیین کرده است، اما او از زمان حملات سال ۲۰۰۱ در نیویورک وواشنگتن موفق به فرار شده است. پرزیدنت بوش می گوید آمریکا بالاخره اسامه بن لادن را دیر یا زود خواهد یافت وبه دست عدالت خواهد سپرد.

XS
SM
MD
LG