لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۷

عراق: در حمله هوائی آمریکا به محله ای در بغداد، ۱۴ تن جان سپردند


مقامات عراق می گویند در حمله هوائی آمریکا به محله ای در بغداد، ۱۴تن جان سپردند و چندین خانه منهدم شدند.

به گفته مقامات، حمله سحرگاه پنجشنبه در ناحیه «ال – وشاش» Al- Washash در غرب بغداد، که قرار گاه سپاه مهدی، به رهبری مقتدی صدر تلقی می شود، صورت گرفت.

ارتش آمریکا می گوید پس از آن که نیروهای ویژه آمریکا و عراق در جریان حمله ای هدف آتش شبه نظامیان شیعه مظنون قرار گرفتند، هواپیماهای جنگی فرا خوانده شدند.

در نقطه ای دیگر در عراق، ارتش آمریکا گفت نیروهای ائتلاف روز پنجشنبه در جریان عملیاتی علیه القاعده در عراق در دره رودخانه دجله و در کرکوک، شش تن را کشتند و ۲۵ مظنون را بازداشت کردند.

در رویدادی دیگر، فرمانده بریتانیائی سربازانی که از بصره خارج شده اند می گوید نیروهای او در یک جنگ غیر مستقیم با ایران در جنوب عراق درگیر بودند. سرهنگ دوم پاتریک ساندرز گفت سربازان بریتانیائی آماده هستند در صورت نیاز نیروهای امنیتی عراق برای مقابله با شبه نظامیان، به بصره باز گردند.

روز پنجشنبه همچنین خانواده های پنج بریتانیائی که در ماه مه در بغداد ربوده شدند، از ربایندگان آنها خواستند گروگان ها را آزاد کنند. ژنرال ریموند اودیرنو، فرمانده شماره ۲ آمریکا در عراق روز سه شنبه گفت ارتش بر این عقیده است که پنج بریتانیائی هنوز زنده هستند.

XS
SM
MD
LG