لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۵

آمريکا خواستار جمع آوری بيش از ۷۰۰,۰۰۰ اسباب بازی ساخت چين شد


سازمان نظارت بر ايمنی کالاهای مصرفی در آمريکا خواستار جمع آوری بيش از ۷۰۰,۰۰۰اسباب بازی ساخت چين شد که به ادعای مقامات اين سازمان حاوی سرب است. تحقيقات ثابت کرده است که سرب در کودکان باعث آسيب ديدگی مغزی می شود.

بيانيه صادره از جانب کميسيون نظارت بر ايمنی کالاهای مصرفی ديروز (سه شنبه) گفت کاشف به عمل آمده است که رنگ بکار برده شده در ۶۷۵,۰۰۰ لوازم همراه عروسک های «باربی» دارای ميزان بالايی از سرب است. اين بيانيه همچنين افزود که ۹۰,۰۰۰ کالای ساخت فيشر پرايس شرکت متل Mattel جمع آوری می شود.

هيچ صدمه ای ناشی از استفاده از اين کالاها گزارش نشده است، با اين حال از مصرف کنندگان خواسته شده که استفاده از اين اسباب بازی ها را فورا متوقف کنند.

از ژوئيه گذشته تاکنون، اين سومين بيانيه درمورد جمع آوری عمده کالاهای ساخت چين شرکت متل است.

مقامات چينی می گويند بيشتر کالاهای ساخت کشورشان ايمن بوده و رسانه ها را به غلو کردن درباره اين مشکل متهم می کنند. به اعتقاد تحليل گران سياسی چين سخت در تلاش است تا اثر تصوير بدی که از ايمنی کالاهايش در اذهان بوجود آمده را ناچيز جلوه دهد.

به مقامات محلی چين گفته شده اگر کالاهايی که در منطقه آنان توليد می شود در حد نصاب بين المللی نباشند شغلشان را از دست خواهند داد.

XS
SM
MD
LG