لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۹

بوش: اگر بهبود شرايط امنيتی درعراق ادامه يابد، می توان برخی از سربازان آمريکايی را فراخواند


پرزيدنت بوش در عراق با مقامات ارشد کابينه مالکی و ارتش آمريکا ملاقات کرد و گفت اگر بهبود شرايط امنيتی در سراسر کشور ادامه يابد، برخی از سربازان آمريکايی را می توان فراخواند.

او در يک سفر اعلام نشده امروز (دوشنبه) وارد ايالت انبار (غرب عراق) شد. آقای بوش گفت اگر ساير مناطق عراق در مبارزه با شورشيان نمونه انبار را الگوی خود قرار دهند موفقيت امکانپذير است.

پرزيدنت بوش در اين سفر توسط وزير امور خارجه کاندوليزا رايس، و مشاور امنيت ملی استفن هدلی، همراهی می شد. وزير دفاع آمريکا روبرت گيتس و مقامات ارشد نظامی با هواپيمای جداگانه ای وارد عراق شدند.

سخنگوی پنتاگون، جف مورل، گفت در اين گفتگوها شورای جنگ آقای بوش و رهبران ارشد عراق، که در تصميم گيری آقای بوش درباره آينده سياست آمريکا در عراق نقش خواهند داشت، گرد هم آمده اند.

مورل اضافه کرد اين آخرين فرصت آقای بوش است تا پيش ازتسليم برآورد پيشرفتهايی که بعد ازافزايش نيروها در عراق (در اوايل سال جاری ميلادی) صورت گرفته با فرمانده کل نيروهای آمريکا در عراق، ژنرال ديويد پتروس، و سفير آمريکا در عراق، رايان کروکر، ملاقات کند.

آقای بوش در نظر دارد با رهبران محلی و قبايل اهل تسنن در انبار، که رهبری مبارزه با القاعده در عراق را بدست گرفته اند، نيز ديدار کند.

آقای بوش پيش از اين در سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ از عراق بازديد به عمل آورده بود. او پس از عراق رهسپار استراليا خواهد شد.

XS
SM
MD
LG