لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۵

شهروندان جامائيکا امروز (دوشنبه) عليرغم باران به پای صندوق های رای می روند


شهروندان جامائيکا امروز (دوشنبه) به پای صندوق های رای می روند تا درانتخابات عمومی ايکه در ماه گذشته بخاطر توفان دين به تعويق افتاده بود شرکت کنند. اما اکنون توفان قوی ديگری موجب ريزش باران بر اين جزيره شده است.

توفان فليکس اکنون در حال گذار از منطقه کارائيب، در چند صد کيلومتری جنوب جامائيکا، است. اين توفان مستقيما بر جزيره جامائيکا فرود نيامده، ليکن بادو باران های اکناف آن به جامائيکا نيزمی رسد، که تحت مراقبت قرار دارد.

در اين انتخابات نخست وزير جامائيکا، پورتيا سيمپسون ميلر، از حزب ملی خلق، در رقابت تنگاتنگی قرار گرفته است. او نخستين نخست وزير زن جامائيکا بوده، و حزب ملی خلق در صدد است تا اين مسند را برای پنجمين بار متوالی از آن خود کند.

رقابت انتخاباتی امروز بسيار نزديک بوده و هيچگونه گمانی نميتوان در مورد نتيجه آن ارايه داد. رای دهندگان نسبت به نرخ صعودی جرايم و اقتصاد ضعيفی که موجب می شود تا بسياری برای پيدا کردن کار به کشورهای ديگر بروند نگران هستند.

جامائيکا، مستعمره سابق بريتانيا، از سال ۱۹۶۲ به اين طرف مستقل بوده و اکنون سه ميليون جمعيت دارد. رای گيری روز دوشنبه سرنوشت ۶۰ کرسی مجلس نمايندگان را معلوم خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG