لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۹

عراق ميگويد تلفات غيرنظاميان در ماه گذشته بيش از ۱۷۰۰ نفر بود


آمار دولت عراق از کشته شدن هزار و هفتصد و هفتاد و يک غير نظامی در آن کشور در ماه اوت حکايت دارد که اندکی بيشتر از ماه ژوئن است. اين آمار در عين حال نشان ميدهد بيش از چهار صد نفر فقط در روز چهاردهم اوت در حملات انفجاری گسترده ای کشته شدند که عليه اقليت يزيدی در شمال عراق انجام گرفت. آمار جمع آوری شده توسط دولت عراق نشان ميدهد که در ماه ژوئيه هزار و ششصد و پنجاه غير نظامی در عراق کشته شدند.

در همين حال ارتش آمريکا ميگويد تصميم اين هفته مقتدی صدر واعظ افراطی شيعه در متوقف ساختن فعاليت های شبه نظاميان موسوم به سپاه مهدی تشديد عمليات نيروهای ائتلاف عليه القاعده عراق را امکان پذير ميکند. ارتش آمريکا امروز خبر داد که نيروهای آمريکائی و عراقی در عملياتی در شهرک صدر، که پايگاه سپاه مهدی در حومه بغداد است، سه نفر را دستگير کردند. ارتش آمريکا ميگويد يک خودروی نظامی آمريکا هنگام بازگشت از اين عمليات به يک بمب جاده ای برخورد اما انفجار ناشی از اين برخورد تلفاتی بجا نگذاشت.

ارتش آمريکا امروز همچنين اعلام کرد نيروهای ائتلاف در عمليات روز جمعه در بغداد، و نيز در مناطق مرکزی و شمالی عراق، هفت تروريست را کشتند و پانزده مظنون را دستگير کردند. ارتش آمريکا ميگويد يکی از تروريست هائی که کشته شد عضو گروهی بود که احکام غير قانونی يک دادگاه تروريستی در طارميه را به اجرا ميگذاشت

XS
SM
MD
LG