لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۰

حسابرسان ميگويند دولت عراق از تحقق بخشيدن به اکثرهدفهای نظامی وسياسی وامانده است


بنا به گزارشها، حسابرسان دولت آمريکا نتيجه گيری کرده اند که دولت عراق از تحقق بخشيدن به اکثر هدفهای نظامی و سياسی، که کنگره آمريکا استفاده از هجده شاخص را برای ارزيابی و قضاوت در مورد پيشرفت آنها الزامی ساخته بود، وامانده است.

وسائل ارتباط جمعی آمريکا ميگويند اداره حسابرسی در گزارشی که ارائه ميدهد خواهد گفت که دولت عراق موفق به تحقق بخشيدن به دست کم سيزده هدف از هجده هدفی نشده است که قانونگزاران آمريکائی برای قضاوت در مورد برنامه پرزيدنت بوش در اعزام سی هزار سرباز ديگر در اوايل سال جاری به عراق در نظر گرفته بودند.

انتظار ميرود گزارش اداره حسابرسی ظرف چند روز آينده، و در آستانه گزارشی که قرار است دولت بوش در باره جنگ در عراق ارائه دهد، به کنگره عرضه شود.

در يک ارزيابی مقدماتی که کاخ سفيد در ماه ژوئن ارائه داد پيشرفت ها در هشت مورد رضايت بخش، و در بقيه موارد فاقد رضايت بخشی و يا ترکيبی از هردو اعلام شده بود. يک سخنگوی کاخ سفيد ميگويد اداره حسابرسی برای ارزيابی ضوابطی سخت تر را بکار گرفته است.

گزارش دولت بوش در مورد وضعيت جنگ در عراق ماه آينده توسط دو مقام ارشد:رايان کروکر سفير آمريکا در عراق و ژنرال ديويد پترائوس فرمانده ارشد آمريکائی در عراق ارائه خواهد شد. انتظار ميرود اين گزارش بگويد اوضاع امنيتی در عراق از ژانويه گذشته که به آن کشور نيروی تقويتی فرستاده شد، بهتر شده است.

در همين حال بنا به گزارشهای خبری ژنرال Claude Cicklighter بازرس وزارت دفاع آمريکا هفته آينده در راس هياتی به عراق ميرود تا در باره اتهامات حاکی از قاچاق تسليحات آمريکائی و افتادن آنها به دست گروههائی نظير شبه نظاميان کرد تحقيق کند.

ارتش آمريکا در باره احتمال تقلب در هجده هزار مقاطعه مرتبط با فراهم ساختن خدمات گوناگون در عراق نيز تحقيقاتی جداگانه انجام ميدهد. مقامات نظامی ميگويند اين مقاطعه ها که ارزش آنها به بيش از سه ميليارد دلار ميرسد بخشی از عمليات حمايتی در جنگ عراق است و سابقه آنها به سال ۲۰۰۳ بازميگردد. مقامات نظامی ميگويند هم اکنون هفتاد و شش تحقيق در باره احتمال تقلب در مقاطعه ها در جريان است.

XS
SM
MD
LG