لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

بوتو ميگويد مشرف با کناره گيری ازفرماندهی ارتش پاکستان موافقت کرده است


بی نظير بوتو نخست وزير سابق و تبعيدی پاکستان ميگويد پرويز مشرف رئيس جمهوری آن کشور موافقت کرده است مقام فرماندهی ارتش را در چارچوب يک طرح تقسيم قدرت کنار بگذارد.

خانم بوتو امروز در مصاحبه ای با روزنامه بريتانيائی ديلی تلگراف گفت مسئله يونيفورم حل شده است.

شيخ راشد احمد وزير راه آهن و دستيار رياست جمهوری امروز به خبرنگاران گفت توافق ميان آقای مشرف و نخست وزير پيشين تا هشتاد درصد تکميل شده است. وی جزئياتی بيشتر ارائه نداد.

خانم بوتو با دستياران رئيس جمهوری نظامی در لندن، که محل اقامت دوران خود تبعيدی او پس از دو دوره نخست وزيری و ايراد اتهامات فساد عليه او بود، ملاقات کرده است. بنا به گزارش ها نخست وزير پيشين خواستار مصونيت از تعقيب، لغو ممنوعيت احراز اين مقام برای سومين بار و اعلاميه ای از سوی ژنرال مشرف در مورد قصدش برای کناره گيری از فرماندهی ارتش شده است. حاميان حزب مردم ِ خانم بوتو، که بزرگترين حزب مخالف در پاکستان است، در آستانه جلسه ای که قرار است روز جمعه در لندن برگزار شود در آنجا اجتماع کرده اند.

نواز شريف، نخست وزير پيشين ديگر نيز ميگويد حاضر است ريسک به زندان افتادن را بپذيرد و قبل از شروع ماه رمضان، در اواسط ماه سپتامبر، به کشورش بازگردد. آقای شريف خانم بوتو را برای مذاکره با ژنرال مشرف تقبيح کرده است و ميگويد وی با اين اقدام ديکتاتوری را تشويق ميکند.

آقای شريف در مصاحبه ای با Financial Times لندن همچنين هشدار داد که تداوم حمايت از ژنرال مشرف به گسترش افراطی گرائی اسلامی منجر ميشود. آقای شريف حاضر به مذاکره با ژنرال مشرف نشده است که وی را هشت سال پيش در يک کودتای بدون خونريزی برکنار کرد.

XS
SM
MD
LG