لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۸

نيروهای آمريکا در عراق هشت نفر از هيأت دولتی ايران را بازداشت و سپس آزاد کردند


روز سه شنبه پرزيدنت بوش از ايران خواست حمايت خود را از افراط گرايان عراق، متوقف کند.

از سوی ديگر سفارت ايران در بغداد گفت شامگاه سه شنبه هشت نفر اعضاء يک هيأت نمايندگی وزارت نيروی ايران توسط سربازان آمريکائی بازداشت شدند اما امروز چهارشنبه آزاد شده و به مقامات عراقی تحويل شده اند .

يک کليپ ويدئوئی سربازان آمريکائی را نشان ميدهد که چند مرد را چشم بسته و دستبند زده از هتلی در مرکز بغداد، بيرون ميبرند. سربازان ديگری ديده ميشدند که در حال ترک هتل به همراه بار و کامپيوتر لپ تاپ بودند.

اين رويدادها در فاصله کوتاهی پس از سخنرانی آقای بوش در نقد دخالت ايران در عراق و اينکه پرزيدنت بوش به فرماندهان نظامی آمريکا درعراق اختيارداده است با آنچه که آن را «فعاليت های جنايتکارانه ايران» توصيف کرد به روياروئی برخيزند، رخ داد.

روز سه شنبه آقای بوش گفت ايران دير زمانی است که منبع آشوب در خاورميانه به شمار می رود و کشور حامی عمده جهان در پشتيبانی از تروريسم است.

آقای بوش درسخنرانی خود در ايالت نوادا سپاه نخبه قدس ايران را به فراهم آوردن اسلحه، ازجمله بمب های پيشرفته، برای افراط گرايان شيعه درعراق متهم ساخت.

ايران پشتيبانی از شورشيان در عراق را تکذيب ميکند.

پيشتر در روز سه شنبه محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران گفته بود که خلاء قدرت در عراق در حال پديد آمدن است و ايران آماده است که با کمک کشورهای همسايه اين خلاء را پر کند.

XS
SM
MD
LG