لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۰

تام کيسی: استراتژی آمريکا برای مقابله با ايران يک استراتژی ديپلماتيک است


تام کيسی: استراتژی آمريکا برای مقابله با ايران يک استراتژی ديپلماتيک است
تام کيسی: استراتژی آمريکا برای مقابله با ايران يک استراتژی ديپلماتيک است

نیکولا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه می گوید امکان بوجود آمدن یک ایران مسلح به جنگ افزار اتمی، بدترین بحرانی است که در برابر جهان قرار دارد.

سارکوزی گفت ملت ها نیاز دارند بر تحریم هاعلیه ایران بیافزایند تا دولت را به متوقف ساختن فعالیت هائی که ایران را قادر می سازد جنگ افزار اتمی تولید کند، متقاعد سازند. وی اظهار داشت این طرح تنها راهی است که می تواند ما را قادر سازد از گزینه ای که به نظر من فاجعه بار است، بمب اتمی ایران یا بمباران ایران، پرهیز کنیم.

تام کیسی قائم مقام سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می گوید ایالات متحده هم بسیار نگران برنامه اتمی ایران و نیز حمایت آن از تروریسم در خاورمیانه و مداخله مخرب در عراق است:
**** پرزیدنت بوش روشن ساخته است که، هر چند هیچ گزینه ای منتفی نیست، ولی ما یک استراتژی دیپلماتیک را برای مقابله با ایران دنبال می کنیم. ما با گروه ۵ باضافه ۱ ( آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا، فرانسه و آلمان) و دیگر دوستان خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد کار می کنیم تا بر فشار بر ایران برای پرداختن به برنامه اتمی اش افزوده شود. ما با عراق و دیگر همسایگان آن نیز کار می کنیم تا ایرانی ها را متقاعد سازیم به حمایت از بی ثباتی عراق پایان دهند، و در حقیقت به بازیگر مثبتی در آنجا تبدیل شوند.

تام کیسی می گوید: افزون بر این، آمریکا با دولت های میانه رو در منطقه کار می کند، تا کوشش های ایران را برای حمایت از نیروهای امتناع، مانند حزب الله و حماس، بی اثر سازد.

کیسی می گوید استراتژی آمریکا برای مقابله با ایران کاملا روشن است. یک استراتژی دیپلماتیک است، که استفاده از طیف کاملی از ابزار و منابع دیپلماتیک را شامل می شود.

XS
SM
MD
LG