لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۶

درصد پناهجويان عراقی روبه افزايش گذاشته است


بگفته سازمان پناهندگان وابسته به سازمان ملل متحد خشونتهای عراق موجب افزايش در صد شهروندانی شده که از خانه هايشان پا به فرار می گذارند.

سازمان پناهنگان روز سه شنبه (امروز) اعلام نمود که هر ماه بيش از ۶۰,۰۰۰ عراقی آواره می شوند. پيشتر اعلام شده بود که آمار عراقی هايی که هر ماه آواره می شوند ۵۰,۰۰۰ نفر است.

بگفته اين سازمان تعداد آوارگان به اين دليل افزايش داشته که خدمات اجتماعی کميابتر از گذشته شده است. اين سازمان همچنين می گويد بسياری از ساکنين نواحی مختلط المذهب پيش از آنکه وادار به ترک زادگاهشان شوند فرار را بر قرار ترجيح می دهند.

سازمان پناهندگان می گويد اکنون چهار ميليون و ۲۰۰ هزار عراقی از خانه و کاشانه آواره شده اند، و اين رقم شامل بيش از دو ميليون آواره داخلی کشور است.

نزديک به يک ميليون و ۴۰۰ هزار نفر از اين تعداد به سوريه فرار کرده اند، درحاليکه اردن مهماندار رقمی حدود نيم ميليون تا ۷۵۰ هزار تن شده است.

در گزارش ديگری آمده است که آمريکا اعلام کرده ۳۰ ميليون دلار کمک آموزشی به کودکان پناهنده عراقی در سوريه، لبنان، و مصر از طريق سازمان پناهندگان و همچنين سازمان کودکان وابسته به سازمان ملل متحد پراخت خواهد کرد.

معاون وزير امور خارجه آمريکا، اِلِن ساربری، که از يک مدرسه پذيرای کودکان عراقی در اردن ديدن کرده است، امروز (سه شنبه) پرداخت اين هزينه های تحصيلی را اعلام نمود.

سازمان کودکان سازمان ملل و سازمان پناهندگان برای فرستادن ۱۵۰ هزار کودک عراقی به مدرسه در مصر، اردن و سوريه درآستانه سال تحصيلی در خواست ۱۲۹ ميليون دلار کرده بودند.

XS
SM
MD
LG