لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۶

طبق گزارشها کره شمالی در حال ساختن نرده ای در امتداد مرز شمالی اش با چين است


بنا به گزارش ها کره شمالی، بمنظور کاهش تعداد شهروندانی که بخاطر فرار از حکومت استالينی اين کشور و بقصد پناهندگی در کشورهای ديگر از مرز بطور غير قانونی فرار می کنند، در حال ساختن نرده ای در در امتداد مرزش با چين است.

خبرگزاری يون هاپ کره جنوبی امروز (يکشنبه) گزارش کرد ساکنين طرف چينی اين مرز گفته اند در طی يکماه گذشته کارگران کره شمالی را در حال ساختن نرده ای به طول ده کيلومتر در امتداد رودخانه يالو ديده اند. اين رودخانه بخشی از مرز دو کشور را تشکيل می دهد.

به گفته يون هاپ اين منطقه شامل گذرگاه باريکی است که اغلب پناهندگان از آن جا استفاده می کنند تا بطور غير قانونی وارد چين شوند. کره شمالی اين گزارش را تائيد نکرده است. چين سال گذشته نرده ای را در طرف شمالی اين مرز ساخت.

در سال های اخير ده ها هزار تن از شهروندان کره شمالی، بمنظور فرار از کمبود مزمن غذا و تضييق حقوقشان، تاکنون سرزمين مادری خود را به مقصد چين ترک کرده اند.

بسياری از پناهجويان کره شمالی از چين عبور کرده و به تايلند و ساير کشورهای جنوب شرقی آسيا می روند تا بالاخره سر از کره جنوبی در آورده و در آنجا تقاضای پناهندگی کنند. اما گروه های مدافع حقوق بشرتخمين می زنند که احتمالا صدها هزار پناهجوی کره شمالی هماکنون در شمال شرقی چين بصورت مخفی بسر می برند.

XS
SM
MD
LG