لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۲

افغانستان ميگويد کره جنوبی با اقدام نظامی برای آزادی گروگانها موافق نيست


وزير دفاع افغانستان ميگويد دولت کره جنوبی مايل نيست نيروهای افغان برای نجات يک گروه از اتباع آن کشور که توسط شورشيان طالبان به گروگان گرفته شده اند وارد عمل شوند.

عبدالرحيم وردک امروز در يک کنفرانس خبری در کابل گفت دولت افغانستان از پنج هفته پيش که اتباع کره جنوبی به گروگان گرفته شدند همواره برای اعزام يک گروه نجات آماده بوده است اما کره جنوبی با اقدام نظامی موافق نيست.

بيست و سه تبعه کره جنوبی عضو يگ گروه خيريه مسيحی روز نوزدهم ژوئيه هنگام سفر در ولايت غزنی به اسارت شورشيان طالبان درآمدند. دو مرد اين گروه بعدا اعدام شدند و شورشيان هفته گذشته دو گروگان زن را آزاد کردند. گروگانگيران برای آزاد ساختن گروگانهای باقيمانده از دولت افغانستان آزادی ستيزه گرانی را مطالبه ميکنند که به زندان افتاده اند.

وزير دفاع افغانستان همچنين گفت يک مهندس آلمانی که يک روز قبل از کره ای ها به گروگان گرفته شد با آزاد شدن توسط طالبان فاصله ای چندان نداشت. اما گروگانگيران تصميم گرفتند آزادی او را به روشن شدن وضعيت کره ای ها موکول کنند.

گروگانگيران يک گروگان آلمانی ديگر را که دچار حمله قلبی شده بود با شليک گلوله کشتند. گروگانگيران برای آزاد ساختن گروگان زنده مانده خواستار فراخوانی سربازان آلمانی از افغانستان هستند.

XS
SM
MD
LG