لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۷

نيروهای ائتلاف درعراق هفت تروريست القاعده راکشتند


ارتش آمريکا در عراق ميگويد نيروهای ائتلاف امروز، جمعه، در عملياتی که در بخش های مرکزی و شمالی عراق انجام گرفت هفت تروريست القاعده را کشتند و دوازده مظنون را دستگير کردند.

اطلاعيه ارتش ميگويد در اين عمليات سلول های تروريستی القاعده عراق در نواحی نزديک به طارميه، دره دجله، شهر شمالی موصل و حومه تاجی هدف قرار گرفته بود.

در بغداد مقامات عراقی از کشته شدن دست کم سيزده نفر و مجروح شدن تعدادی ديگر در زدوخوردهای سحرگاهی ميان ستيزه گران شيعه و نيروهای آمريکائی در محله غربی شولا خبر دادند. ارتش آمریکا گفت در نبرد که در پی تیراندازی ستیزه گران بسوی یک واحد گشت تظامی آمریکا در ناحیه شولا در گرفت، هشت ستیزه گر نیز کشته شدند.

شاهدان می گویند در حالی که زنان و کودکان برای فرار از گرما روی پشت بام ها خوابیده بودند، نیروهای آمریکائی از داخل هلیکوپترها آتش گشودند و تلفات زیادی به غیر نظامیان وارد آمد. اين محله پايگاه جنگجويان ارتش مهدی وفادار به مقتدا صدر واعظ شيعه افراطی محسوب ميشود.

در همين حال ارتش آمريکا از کشته شدن يک سرباز آمريکائی و مجروح شدن چهار سرباز ديگر در عملياتی رزمی در استان صلاح الدين در شمال بغداد خبر داده است. اطلاعیه ارتش همچنین حاکی است سه شورشی در نبردهای اخیر با سربازان در محله دوره در بغداد، کشته شدند.

در خبری دیگر، طارق الهاشمی معاون رییس جمهوری عراق روز جمعه در ترکیه گفت حزب سیاسی سنی او ، جبهه وفاق عراق، تا درخواست های آن برای انجام اصلاحاتی عملی نشود، به کابینه بازنخواهد گشت.

XS
SM
MD
LG