لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۲

يک سناتور بانفوذ جمهوريخواه خواستارفراخوانی تعدادی از سربازان آمزيکائی ازعراق شد


جان وارنر سناتور بانفوذ جمهوريخواه از پرزيدنت بوش خواسته است تعدادی از سربازان آمريکائی را از عراق تا ماه دسامبر خارج کند تا دولت عراق برای تحقق بخشيدن به آشتی سياسی زير فشار گذاشته شود.

رهبر اقليت در کميته نيروهای مسلح سنای آمريکا روز پنجشنبه گفت چنين اقدامی نشان خواهد داد که تعهد آمريکا در مورد عراق تعهدی بی پايان و بی انتها نيست. وی گفت پرزيدنت بوش بهتر است اين فراخوانی را روز پانزدهم سپتامبر، پس از ارائه گزارشی که بايد در مورد چگونگی پيشرفت در عراق به کنگره داده شود، اعلام کند.

سناتور وارنر گفت وی حامی يک جدول زمانی لازم الاجرا برای فراخوانی سربازان آمريکائی از عراق نيست و اتخاذ چنين تصميمی با رئيس جمهوری است.

روزنامه لس آنجلس تايمز امروز اظهارات منابعی را نقل کرد که گفته اند ژنرال پيتر پيس رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلّح آمريکا به احتمال قوی بطور خصوصی به پرزيدنت بوش خواهد گفت که نگاهداشتن بيش از صد هزار سرباز در عراق تا پايان سال آينده می تواند منابع نظامی کشور را بشدت زير فشار بگذارد. اما گزارشی که روز پنجشنبه توسط سازمان مرکزی اطلاعات منتشر شد ميگويد نيروهای عراقی نمی توانند بدون کمک سربازان آمريکائی از پس خشونت های شديد فرقه ای جاری در عراق برآيند.

XS
SM
MD
LG