لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۶

اکثريتی ازفلسطينيان کابينه فياض را به دولت سابق حماس ترجيح ميدهند


يک نظر خواهی جديد از فلسطينيان نشان ميدهد بيشتر آنان دولت مورد حمايت غرب سلام فياض را به دولت سابق وحدت تحت رهبری حماس ترجيح ميدهند. در اين نظر خواهی که توسط يک گروه مستقل فلسطينی انجام گرفت و نتايج آن امروز منتشر شد، از سکنه کرانه غربی و نوار غزه خواسته شده بود کابينه آقای فياض را با کابينه قبلی اسمعيل هنيّه مقايسه کنند.

قريب نيمی از هزار و دويست نفری که مورد سئوال قرار گرفتند نسبت به دولت آقای فياض نظری بهتر داشته اند ، و فقط قريب يک چهارم از پاسخ دهندگان گفته اند دولت آقای هنيّه را ترجيح ميدهند. بيست و سه درصد گفته اند ميان اين دو تفاوتی نمی بينند.

محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطينی کابينه وحدت تحت رهبری حماس را در ماه ژوئن در واکنش به اقدام ستيزه گرانی که پس از نبرد با نيروهای خودمختاری کنترل نوار غزه را بدست گرفتند، برکنار کرد. آقای عباس که رهبری جناح فتح را بر عهده دارد بعدا آقای فياض را به رياست کابينه ای منصوب کرد که در کرانه غربی تشکيل داده شد.

نظر خواهی همچنين نشان ميدهد چهل و چهار درصد از پاسخ دهندگان در غزه گفته اند امنيت شخصی آنان پس از برقراری کنترل حماس بهتر شده است، ضمن آنکه چهل و پنج درصد نيز گفته اند که اوضاع، کلا بدتر شده است.

XS
SM
MD
LG