لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۹

پرزیدنت بوش اذعان کرد «نارضایتی هائی» در مورد دولت عراق دارد


پرزيدنت بوش اذعان کرد که «نارضايتی هائی» در مورد دولت عراق دارد، اما افزود بستگی به تصميم مردم عراق دارد که آيا خواستار رهبرجديدی هستند يا نه.

پرزيدنت بوش روز سه شنبه در کنفرانس کانادا اظهار داشت سئوال اساسی اين است که آيا دولت عراق به خواست های مردم خود پاسخ خواهد داد يا نه. پرزيدنت بوش افزود اما اگر دولت عراق به اين خواست ها پاسخ ندهد، آن گاه بستگی به تصميم مردم عراق، و نه سياستمداران آمريکا، خواهد داشت که تغييراتی در کشور خود به وجود آورند.

سناتور کارل لوين رئيس کميته نيروهای مسلح مجلس سنای آمريکا روز دوشنبه از قانونگذاران عراق خواست که نوری المالکی نخست وزيرعراق را برکنار سازند. اين سناتور دمکرات ابراز اميدواری کرد که فردی به جانشينی آقای المالکی برگزيده شود که کمتر فرقه گرا باشد و بيشترکوشش کند که مردم را متحد سازد.

راين کراکر سفيرآمريکا در عراق روز سه شنبه پيشرفت های دولت عراق را «به کلی نا اميد کننده و بی حاصل درتمامی زمينه های مورد نگرانی» توصيف کرد.

پرزیدنت بوش اذعان کرد که «نارضایتی هائی» در مورد دولت عراق دارد، اما افزود بستگی به تصمیم مردم عراق دارد که آیا خواستار رهبرجدیدی هستند یا نه.

پرزیدنت بوش روز سه شنبه در کنفرانس کانادا اظهار داشت سئوال اساسی این است که آیا دولت عراق به خواست های مردم خود پاسخ خواهد داد یا نه. پرزیدنت بوش افزود اما اگر دولت عراق به این خواست ها پاسخ ندهد، آن گاه بستگی به تصمیم مردم عراق، و نه سیاستمداران آمریکا، خواهد داشت که تغییراتی در کشور خود به وجود آورند.

سناتور کارل لوین رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه از قانونگذاران عراق خواست که نوری المالکی نخست وزیرعراق را برکنار سازند. این سناتور دمکرات ابراز امیدواری کرد که فردی به جانشینی آقای المالکی برگزیده شود که کمتر فرقه گرا باشد و بیشترکوشش کند که مردم را متحد سازد.

راین کراکر سفیرآمریکا در عراق روز سه شنبه پیشرفت های دولت عراق را «به کلی نا امید کننده و بی حاصل درتمامی زمینه های مورد نگرانی» توصیف کرد.

XS
SM
MD
LG