لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۸

شورای کليميان آلمان حمله نژادپرستان به هندی ها را محکوم کرد


شورای مرکزی کليميان آلمان گفت دولت برلن در مبارزه با نژادپرستی و برخورد با خشونت گرايان دست راستی در شرق کشور اقدام مکفی بعمل نياورده است.

در شرايطی که موج نارضايتی از حملات باندهای دست راستی به مهاجران هندی در موگلن (نزديک لايپزيک در شرق آلمان) افرايش می يابد، امروز (چهارشنبه) شورای کليميان اين اتهام را به دولت وارد دانست.

بگفته پليس، تقريبا ۵۰ نفر از گروه های مزاحم سر بدنبال ۸ نفر هندی در ميدانچه بازار شهر گذاشته بودند. سرانجام اين هشت نفر در يک پيتزا فروشی بدام افتاده و گروه تعقيب کننده آنها را به زير کتک گرفتند، و اين در حالی بود که برخی ناسزاهای نژادپرستانه سرمی دادند و شعارهای نازی ها را تکرار می کردند. سفير هند در آلمان خواستار پيگيری اين قضيه شده است.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشيتد پرس دادستانان محلی دو نفر مظنون را تحت پيگرد قرار داده اند. بنا بر اين گزارش تصور می رود اين دو نفر، که ۲۱ ساله و ۲۳ ساله و از ساکنين موگلن هستند، بطور فعالی در اين حمله دست داشته اند. پليس نام اين دو را افشا نکرده است.

سخنگوی شورای مرکزی کليميان آلمان، استفان کريمر، به رسانه های اين کشور گفت که آلمان به تدوين يک برنامه ملی برای مبارزه با نژادپرستان شرق کشور نياز دارد. وی گفت، «ديروز رنگ پوست انسانها مطرح بود، امروز خارجی بودنشان، و فردا همجنسگرايی و يا شايد کليمی بودن مسئله خواهد شد.»

XS
SM
MD
LG