لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۵

ژنرال ريک لينچ: ۵۰ عضو سپاه پاسداران در داخل عراق حضور دارند و فعال هستند


ژنرال ریک لینچ، فرمانده آمریکايی سربازان مسئول نواحی جنوب بغداد، می گوید حدود ۵۰ عضو سپاه پاسداران انقلاب ایران در داخل عراق حضور دارند و فعال هستند. او به خبرنگاران در بغداد گفت "آنها تندروهای شیعه را آموزش می دهند".

ژنرال لینچ اظهار داشت دشمن در حقیقت اینک تهاجمی تر است، و از مهمات کارآمد تری، که بنظر می رسد تمام آنها را ایران فراهم می آورد، استفاده می کند.

ژنرال ری اودیرنو، فرمانده نیروهای چند ملیتی در عراق، گفت او در مورد درگیری ایران با گروه های افراطی شیعه در عراق بسیار نگران است:
**** ما نمی توانیم اجازه دهیم نفوذ ایران ادامه یابد.. و در بسیاری جهات به دولت عراق حمله کند. بسیاری از این حملات غیر مستقیم که این گروه ها انجام داده اند مستقیمأ علیه دولت عراق در ناحیه سبز بوده است. بنابراین، آنها آشکارا دولت را به چالش می گیرند... ما نمی توانیم اجازه دهیم اینکار ادامه پیدا کند. بنابراین، ما آنها را نیز هدف خواهیم گرفت.

ژنرال اودیرنو می گوید دولت عراق خطرات ناشی از نیروهای شیعه افراطی را که ایران حمایت می کند، تشخیص می دهد و برای شکست دادن آنها کار می کند:
**** آنها، تندروهای شیعه، به دولت عراق حمله می کنند. عراقی ها این موضوع را می فهمند، زیرا نیروهای خود را برای عملیاتی علیه این عناصر فرستادند.

ژنرال اودیرنو گفت: شهروندان عادی عراق نیز افراطیون را رد می کنند و روشن می سازند که خواهان حضور آنها در جوامع خود نیستند. مردم روز بروز بیشتر به نیروهای ائتلاف و عراقی روی می آورند و در برقراری امنیت در شهرها، روستاها و محله های خود، موجب تفاوت مثبتی می شوند. ژنرال اودیرنو گفت: آنها رهبران افراطی را معرفی می کنند، جعبه های اسلحه و ابزار انفجاری آی- ای – دی را شناسائی می کنند و می خواهند بخشی از نیروی امنیتی مشروع عراق باشند.

XS
SM
MD
LG