لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۴

فعال اپوزيسيون روسی از کلينيک روانپزشکی مرخص شد


مقامات روسی در شمال غربی کشور اعلام کردند يک فعال اپوزيسيون از بيمارستان روانپزشکی مرخص شده است. وی بيش از يکماه پيش به خاطر آنچه که مخالفين آنرا انتقامجويی مقامات نسبت به گزارشات انتقادی وی خواندند، به اين بيمارستان فرستاده شده بود.

فعالان و مسئولين بيمارستان در منطقه مورمانسک گفتند که مقامات خانم لاريسا آراپ را امروز (دوشنبه) از موسسه روانپزشکی مرخص کردند. مقامات وی را ۱۵ تيرماه بازداشت کرده و در يک موسسه بسته در اين منطقه دورافتاده نگهداری می کردند.

آراپ اخيرا گزارشی منتشر کرده بود که در آن از آزار کودکان در موسسات روانپزشکی سخن می رفت.

طرفداران خانم آراپ می گويند وی هنگامی که بمنظور اخذ سندی برای گرفتن گواهينامه رانندگی اش به يک کلينيک پزشکی مراجعه کرده بود بازداشت شد.

سخنگوی دولت محلی به خبرگزاری فرانسه گفت که فرستادن افراد به بيمارستان بخاطر عقايد سياسی ايشان در اين منطقه غير ممکن است.

خانم آراپ ۴۸ ساله، همکار قهرمان شطرنج روسی، گاری کاسپاروف، است که اکنون برای تغيير در نظام سياسی روسيه فعاليت می کند و گروه «روسيه ديگر» را ايجاد کرده است. کاسپاروف و همکارانش از برگزاری تظاهرات در مسکو و ساير شهرهای روسيه منع شده اند. در آوريل گذشته، پليس به تظاهرات اعتراضی که «روسيه ديگر» در سن پطرزبورگ برپا داشته بود حمله ور شد و چندين تن از تظاهرکنندگان را کتک زد.

«روسيه ديگر» پرزيدنت ولاديمير پوتين را متهم کرده است که می خواهد از آزاد و عادلانه بودن انتخابات سال آينده جلوگيری کند. کرملين اين اتهامات را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG