لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

ناو هواپيما بر روسی پروازهای تعليماتی را از سر گرفت


رسانه های خبری روسيه اعلام کردند که نيروی دريايی اين کشور پرواز جت های جنگنده را بر روی تنها ناو هواپيمابر قابل استفاده روسی از سرگرفته است.

بر اساس اين گزارشات ۲۵ خلبان ناوگان شمالی از اواخر تيرماه گذشته بر روی ناو «آدميرال کوزنتسوو» در دريای برنتس (اقيانوس منجمد شمالی) تعليم می ديده اند. بنا بر اين گزارش ها تعليمات اين خلبانان تا اواخر سال ميلادی جاری ادامه خواهد داشت.

رئيس جمهوری روسيه، ولاديمير پوتين، هفنه گذشته اعلام کرد که روسيه عمليات مربوط به دوران شوروی مبنی بر مانور منظم جنگنده های دوربرد در اطراف نيروهای ناتو را از سر می گيرد. خبرگزاری اينترفکس امروز (دوشنبه) گزارش داد که نيروی هوايی روسيه پروازهای تعليماتی بر فراز اقيانوس منجمد شمالی، اقيانوس آتلانتيک، اقيانوس آرام، و دريای سياه را به پايان رسانيده است.

آقای پوتين در خردادماه گذشته، در پاسخ به طرح های آمريکا مبنی بر تعبيه نظام دفاع موشکی در اروپای مرکزی وعده کرد ارتش روسيه و توانايی های جاسوسی را بازسازی کند. وی همچنين مشارکت روسيه در يک معاهده عمده اروپايی مبنی بر کنترل تسليحات را به حالت تعليق درآورد. در هنگام اعلام لغو مشارکت در اين معاهده عمده، آقای پوتين هشدار داد که نصب نظام جلوگيرنده موشکی در لهستان و نصب فن آوری هدايت کننده در جمهوری چک از سوی آمريکا می تواند به مسابقه تسليحاتی جديدی بيانجامد.

XS
SM
MD
LG