لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۲

مقامات افغان: پليس زن گروگان آلمانی را آزاد و ربايندگان را بازداشت کرد


مقامات افغان ميگويند امروز، دوشنبه، پليس يک زن آلمانی را که مردان مسلح در رستوران کابل ربوده بودند، آزاد کرده است.

وزارت داخله افغانستان اعلام کرد که پليس زن آلمانی را نجات داده و رباريندگان را در محلی نزديک نقطه ربوده شدن در روز شنبه، بازداشت کرده اند.

ديروز يک ايستگاه تلويزيونی افغان ويديويی از اين زن امدادگر آلمانی منتشر ساخت که روز شنبه توسط شبه نظاميان در کابل به گروگان گرفته شده بود.

اين زن گروگان، که به دو زبان اردو و انگليسی صحبت می کرد و خود را کريستين مائر معرفی کرد، گفت که حالش مناسب بوده و از دولت متبوعش خواست تا برای رهائيش اقدام کند.

مردی که در اين ويديو سرخود را پوشانيده و عينک آفتابی به چشم زده بود از دولت افغانستان خواست تا تعدادی از زندانيان شناسايی نشده را آزاد کند. وی گفت گروگان گيران «انسانهای بدی» نيستند، و آنها را به عنوان «يک گروه ويژه» توصيف نمود.

مقامات افغان گفتند که به اعتقاد ايشان طالبان در اين گروگانگيری دخالتی نداشته است.

افراد مسلح روز شنبه به اين امدادگر آلمانی در رستورانی در کابل حمله کردند. اين خانم آلمانی عضو يک سازمان امداد دهنده مسيحی است بنام اورا انترناسيونال.

جمعه گذشته هم شبه نظاميان چهار مهندس را از محل ساختمان پلی در ايالت قندهار ربودند.

از طرف ديگر، مقامات افغان در تلاش برای رهايی ۱۹ تبعه کره جنوبی و يک مهندس آلمانی، که ماه پيش به گروگان گرفته شده بودند، هستند.

در تحولات ديگری، مقامات ناتو اعلام کردند يک سرباز متعلق به نيروی کمکی امنيت بين المللی در حالی که امروز (يکشنبه) سرگرم مشايعت کاروانی از نيروها بود در جنوب افغانستان کشته شد. ناتو هنوز مليت اين سرباز يا محل حادثه را فاش نساخته است.

XS
SM
MD
LG