لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۲

ژنرال آمريکايی: شاخه قدس سپاه پاسداران شبه نظاميان را در خاک عراق تعليم می دهد


يک عضو ارشد نيروهای مسلح آمريکا گفت يک گروه نخبگان نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران در مرکز عراق عملياتی را سامان داده و در آنجا شبه نظاميان شيعه را برای حمله به نيروهای آمريکايی تعليم می دهند.

سرلشگر ريک لينچ امروز (يکشنبه) گفت گزارشات جاسوسی نشاندهنده اين است که در حدود پنجاه نفر از اعضای ارتش قدس، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران، از مرز عبور کرده بداخل عراق می آيند تا به شبه نظاميان در زمينه استفاده از موشک و خمپاره آموزش بدهند.

محمد علی حسينی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، اين اتهامات را رد کرد.

ايالات متحده آمريکا قبلا سپاه پاسداران را متهم کرده بود که شبه نظاميان را با مواد انفجاری تجهيز کرده و برای استفاده عليه نيروهای آمريکا در داخل ايران به ايشان تعليم می دهد.

در آخرين موج خشونتها در عراق، حمله خمپاره ای امروز به ناحيه شيعه نشين شرق بغداد (عبيدی) باعث کشته شدن ۱۲ نفر شد.

در خبرهای سياسی آمده است که رئيس جمهوری عراق، جلال طالبانی، در تلاش بمنظور ترميم شکاف در دولت نشست ديگری را با نمايندگان گروه های اهل تسنن، شيعيان و کرد های عراقی امروز سامان داده است.

معاون سنی مذهب رئيس جمهوری، طارق الهاشمی، در جلسه ای که بمنظور رسيدن به تفاهم روز شنبه برگزار شده بود شرکت کرد، اما به اندازه کافی مجاب نشده بود تا حزب جبهه وفاق ملی را به شرکت در دولت بازگرداند. جبهه وفاق ملی اوايل ماه جاری ميلادی از کابينه نخست وزير نوری المالکی خارج شد.

XS
SM
MD
LG